Bokhyllor ett par, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Utrop600 SEK

Tallrikshylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK

Hylla, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Utrop600 SEK

Bockbord, 1900-talets första del
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK

Stol, 1900-talets första del
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

Karmstolar 4st, Jutlandia, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 3st, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs
Slutpris1 400 SEK
Utrop500 SEK

Barstolar 4st samt bord, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 2st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Spegel med konsolbord, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Karmstol, Poul Volther för Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Liten flaska, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

Stolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Avrinningsbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

Sjömanskista, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop600 SEK

Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris1 400 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Damarmbandsur, Omega, Genève
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Damarmbandsur, Omega, Seamaster
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

Halsband med hänge i sterlingsilver
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Armringar 3st, sterlingsilver
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK

Armband och halsband i sterlingsilver
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

Glas 13 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Gustaf Magnusson
Slutpris3 800 SEK
Utrop1 000 SEK

Gustaf Magnusson
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 000 SEK

Fickursställ 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Utrop600 SEK

Fickursställ 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Kaffekannor 5st, Rörstrand, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Reklamplansch, H&M, Anna Nicole Smith
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Karaffer 4st, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK

Skulpturer 2st, Kjell Blomberg för Gullaskruf
SlutprisInga bud
Utrop600 SEK

Bordslampa i tenn, 1933
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Reklamskylt, "Tvättbjörn", 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Silversmycken 4 delar
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Banjo, Cid, Tyskland
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Luftpistol, Walther LP, modell 53
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Lergods 4 delar, Mari Simmulson för Upsala Ekeby
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Kägelspel, 1900-talets första del
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Anders Hol (1867-1959)
Slutpris100 SEK
Utrop800 SEK