1618
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1619
Ho, Höganäs, 1900-talets början
Slutpris2 700 SEK
Utrop400 SEK

1620
Luftrenande fläkt, Dyson, HP04
Slutpris2 100 SEK
Utrop1 000 SEK

1621
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1622
Möbeltyg 2st
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

1623
Parti silvermynt
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK

1624
Parti tågdetaljer, Västtyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

1626
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1630
Dukar i linne 2st, Insjöns Väveri
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

1633
Strösockerskål, A.G.Dufva, 1800-talets slut
Slutpris2 000 SEK
Utrop400 SEK

1634
Brita Weglin
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK

1635
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

1640
Tandguld 2 delar
Slutpris3 800 SEK
Utrop2 500 SEK

1641
Serietidningar 11st, 1950-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1644
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

1645
Parti glas, mestadels 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

1646
Böcker 8 delar
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1647
Moccaskedar 11st, silver, Mema
Slutpris1 900 SEK
Utrop1 200 SEK

Bordslampa, 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop400 SEK

1651
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

1652
Kamin, Husqvarna, no.82
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1653
Saxofon, The Popular, Tjeckoslovakien
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

1654
Golvlampa, Frankrike, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1655
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

1656
Parti silversmycken
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 500 SEK

1657
Parti böcker
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1658
Vaser 3st, Iittala, bl.a. Tapio Wirkkala
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1659
Taklampor 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1660
Konst 5 delar
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1661
Gardiner ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1662
Sven-Olof Ehren (f.1927)
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

1665
Kaffe-/teskedar 9st, silver, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

1666
Figuriner 2st, Lisa Larson för Rörstrand
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1667
Dockhus, Lundby, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1668
Vägghyllor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1669
Assietter 12st, Upsala Ekeby
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

1670
Parti böcker, rörande glas
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1673
Parti klockor och smycken
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1674
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1675
Spegel, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1676
Tamburmajor, 1900-talets slut
Slutpris1 500 SEK
Utrop400 SEK

1680
Mynt 3 delar
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

1681
Luftpistol, Stiga
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1682
Lergods 3 delar, troligen antiken
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1684
Parti smycken, bl.a. silver
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1685
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1686
Dörrar 4st, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK

1688
Modellsegelbåt, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK