Golvlampa, Aneta, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 8st, Danmark, mestadels Bing & Gröndahl
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Reklamur, Lemania, omkring 1900-talets mitt
1184
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 500 SEK
Skålar 12st, Gullaskruf
Skålar 12st, Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Mats Petersen
Mats Petersen
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Sten Birger Rudnäs (f.1932)
Sten Birger Rudnäs (f.1932)
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK
Glasservisdelar, Gullaskruf
Glasservisdelar, Gullaskruf
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Silver 5 delar
Silver 5 delar
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 000 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Dräktbroscher 2st
Dräktbroscher 2st
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Väska, Mulberry, England
Väska, Mulberry, England
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Servisdelar 30st, "Pioni", Oiva Toikka för Nuutajärvi
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK
Parti dräktdelar
Parti dräktdelar
Slutpris2 800 SEK
Utrop800 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1938
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Kandelabrar ett par, 2000-tal
Kandelabrar ett par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris3 000 SEK
Utrop400 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop600 SEK
Taklampa, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
10st häften, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg, bl.a. 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Utrop600 SEK
Herrarmbandsur 3st
Herrarmbandsur 3st
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Broscher med miniatyrmålningar 3st
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Jordglob, Dr.Krausses, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Kandelaber, daterad 1932
Kandelaber, daterad 1932
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Lockburkar 9st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Vävd matta
Vävd matta
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Kandelaber, Skultuna, no.105
Kandelaber, Skultuna, no.105
Slutpris2 200 SEK
Utrop500 SEK
Silver 9 delar
Silver 9 delar
Slutpris3 800 SEK
Utrop2 500 SEK
Folkdräktsdelar för man, Leksand
Slutpris8 200 SEK
Utrop500 SEK
Skålar med strutvas 4st, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Parti emaljmålat glas, tidigt 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop600 SEK
Bordslampor ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Folkdräkt för kvinna
Folkdräkt för kvinna
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK
Espressokoppar 12st, "Hanna", Rörstrand
1221
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Mässing 14 delar
Mässing 14 delar
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
Lockburkar 8st, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Utrop600 SEK
Fickur 6st, varav 5st i silver
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK
Fickursställ 7st, varav 5st med fickur
Slutpris2 300 SEK
Utrop800 SEK
Fickursställ 7st
Fickursställ 7st
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Kluster med bergskristall
Kluster med bergskristall
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Vävda mattor 2st
Vävda mattor 2st
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK