Golvlampa, Aneta, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 8st, Danmark, mestadels Bing & Gröndahl
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1184
Reklamur, Lemania, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 500 SEK

Skålar 12st, Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Mats Petersen
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Sten Birger Rudnäs (f.1932)
Slutpris200 SEK
Utrop800 SEK

Glasservisdelar, Gullaskruf
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Silver 5 delar
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 000 SEK

Spegellampett, nyrokoko, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Dräktbroscher 2st
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Väska, Mulberry, England
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Servisdelar 30st, "Pioni", Oiva Toikka för Nuutajärvi
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK

Parti dräktdelar
Slutpris2 800 SEK
Utrop800 SEK

Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1938
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Kandelabrar ett par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Porslin 5 delar, Kina
Slutpris3 000 SEK
Utrop400 SEK

Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop600 SEK

Taklampa, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

10st häften, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Kaffe- och teservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg, bl.a. 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Utrop600 SEK

Herrarmbandsur 3st
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Broscher med miniatyrmålningar 3st
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Jordglob, Dr.Krausses, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Kandelaber, daterad 1932
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Lockburkar 9st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

Vävd matta
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

Kandelaber, Skultuna, no.105
Slutpris2 200 SEK
Utrop500 SEK

Silver 9 delar
Slutpris3 800 SEK
Utrop2 500 SEK

Folkdräktsdelar för man, Leksand
Slutpris8 200 SEK
Utrop500 SEK

Skålar med strutvas 4st, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Parti emaljmålat glas, tidigt 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop600 SEK

Bordslampor ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Folkdräkt för kvinna
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

1221
Espressokoppar 12st, "Hanna", Rörstrand
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Mässing 14 delar
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

Lockburkar 8st, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Utrop600 SEK

Fickur 6st, varav 5st i silver
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Fickursställ 7st, varav 5st med fickur
Slutpris2 300 SEK
Utrop800 SEK

Fickursställ 7st
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

Kluster med bergskristall
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK

Vävda mattor 2st
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK