Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
957
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Bordsfotogenlampor ett par, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Tillbringare, Gefle, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Hals- och armband i silver, Saarela Arvo, Enköping
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Käppställ, Japan, 18/1900-tal
Käppställ, Japan, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 000 SEK
Brosch i sterlingsilver, J.Thostrup, Norge
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Fickursställ med fickur 3st, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK
Fickursställ 4st med fickur, 1900-talets början
Slutpris2 100 SEK
Utrop800 SEK
Örhängen 2 par, 18k
Örhängen 2 par, 18k
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Servisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Ring i sterlingsilver, Lantz, Stockholm, 2010
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Ring i silver, Lantz, Stockholm
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Ring i sterlingsilver, Lennse Andell, Stockholm
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Ringar 2st i 18k, Maria Elmqvist, Trosa
Slutpris3 000 SEK
Utrop3 000 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1949
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Edvin Ollers (1888-1959)
Edvin Ollers (1888-1959)
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Anders Björnhager (f.1956)
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Ljusstakar ett par, Lars Sestervik för Steninge Slott
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar ett par, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
André Zurawski (f.1952)
André Zurawski (f.1952)
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Edvin Ollers (1888-1959)
Edvin Ollers (1888-1959)
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Väskor 2st, Barbour
Väskor 2st, Barbour
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris2 900 SEK
Utrop800 SEK
Fickur 5st, silver, bl.a. Roa Watch co.
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK
Matservisdelar, "Linda", Rörstrand
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Porslin 3 delar
Porslin 3 delar
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Servisdelar, "Wexiö", Arvid Ekberg för Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Skulptur i brons, 1900-tal
Skulptur i brons, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Väska, "Alana", Mulberry, England
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK
Servisdelar 9st, "Pyro", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Halsband i sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Parti guldsmycken
Parti guldsmycken
Slutpris11 000 SEK
Utrop9 000 SEK
Smycken 3 delar, silver
Smycken 3 delar, silver
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Skulptur, Margit Izsépy
Skulptur, Margit Izsépy
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK
Tekoppar 2st samt ett tefat, "Kirsikka", Inkeri Leivo för Arabia
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK
Hänge i sterlingsilver, England
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
Armband i sterlingsilver, Hedwig Westermark, Stockholm
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK
Halsband i sterlingsilver
Halsband i sterlingsilver
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Eugenio Pattarino
Eugenio Pattarino
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Stolar 4st, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Sängbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första del
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Bänk, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Stolar ett par samt bord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Spegel, rokokostil, 2000-tal
Spegel, rokokostil, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK