Fickursställ 6st, varav 5st med fickur
Slutpris2 700 SEK
Utrop800 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Utrop800 SEK
Figurin, Armando Jacobino för Kumela, Finland
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 4st, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Sodatonat glas 21 delar, mestadels Simon Gate, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Esaias Thoren (1901-1981)
1238
Esaias Thoren (1901-1981)
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK
Ruth Milles (1873-1941)
1239
Ruth Milles (1873-1941)
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar 2st, "Connect", Kjell Engman för Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Konstnärslexikon 5 delar, Allhem
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Blåtonat glas 11 delar
Blåtonat glas 11 delar
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Bordslampor ett par, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Tomtefigurer 5st, 1900-talets mitt/andra hälft
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Skålar 17st, Gullaskruf
Skålar 17st, Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Parti smycken i 18k
1248
Parti smycken i 18k
Slutpris4 600 SEK
Utrop4 500 SEK
Konst 2 delar, 1800-tal
Konst 2 delar, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Te- och kaffeservisdelar, England, bl.a. Mason's
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Lockburkar 8st, omkring år 1900
Slutpris3 000 SEK
Utrop600 SEK
Stora trattar 2st, 1800-tal
Stora trattar 2st, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Saxofon, Hawkes & son, London, England
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Fickur 4st, silver
Fickur 4st, silver
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Portfölj, The Bridge
Portfölj, The Bridge
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK
Fickur 2st, silver, Omega
Fickur 2st, silver, Omega
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Kohud, "Koldby", IKEA
Kohud, "Koldby", IKEA
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Kvicksilverfolierat glas 7 delar
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Piedestaler 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Lodur, allmoge, delvis 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Parti dräktdelar
Parti dräktdelar
Slutpris4 200 SEK
Utrop2 000 SEK
Coasters 16 delar
1267
Coasters 16 delar
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Fotogenlampskupa, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Fickursställ 6st varav 4st med fickur, 1900-talets början
1270
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK
Sejdlar 7st, Rörstrand, 18/1900-tal
1271
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
1272
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
1273
Slutpris4 600 SEK
Utrop3 000 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
1274
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Ljuskrona, oscariansk, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Matservisdelar, "Noblesse", Royal Copenhagen
1276
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK
Supkoppar 6st, Pierre Forsell för Skultuna
1277
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Flaskcoasters 7st, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK