Fickur 4st, varav två i silver
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK
Figurin, Lisa Larson
909
Figurin, Lisa Larson
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Sejdlar 3st, Rörstrand, omkring år 1900
910
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Gästabudskniv, 1800-tal
Gästabudskniv, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Skulptur, 1900-talets början
912
Skulptur, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Fickursställ med fickur 4st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK
Handväska, Longchamp
914
Handväska, Longchamp
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Champagneskålar 8st
Champagneskålar 8st
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Soppslev i silver, 1819
Soppslev i silver, 1819
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK
Figuriner 2st, Gunnar Nylund för Rörstrand
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK
Objekt, troligen Japan, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Uppsatsskålar med strutvas 2st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Tillbringare 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop600 SEK
Örhängen ett par, 14k
924
Örhängen ett par, 14k
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 200 SEK
Halsband i sterlingsilver, Rey Urban, Stockholm, 2006
925
Slutpris2 600 SEK
Utrop1 000 SEK
Ringar 4st, Maria Elmqvist, Trosa, bl.a. 2009
Slutpris5 200 SEK
Utrop1 200 SEK
Armring och ring, sterlingsilver, Ekaterina Sisfontes, Skärholmen, 2007
927
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK
928
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK
Skålfat, Francesca Mascitti-Lindh för Arabia
929
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK
Ring i sterlingsilver, Stockholm, 2012
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Lockburk, omkring år 1900
Lockburk, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Bägare 2st, silver, bl.a. Ernst Svedberg
Slutpris4 400 SEK
Utrop3 000 SEK
Väskor 2st, Chiarugi, Italien
Väskor 2st, Chiarugi, Italien
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Spegel med lampetter ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Ring i sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Damarmbandsur i 18k, Exacta
Damarmbandsur i 18k, Exacta
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK
Spegel, 17/1800-tal
Spegel, 17/1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Utrop800 SEK
Del till allmogemålning, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Fat, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
943
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop800 SEK
Vas, Anna Lisa Thomsson för Upsala Ekeby
945
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Gräddkanna i silver, 1800-tal
Gräddkanna i silver, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Servisdelar 3st, "Vifte Blå", Arnold Krogh för Royal Copenhagen
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Skulptur, 1800-talets slut
Skulptur, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Ljuslykta, "Polar", Göran Wärff för Kosta
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK
Christian Due (f.1925)
Christian Due (f.1925)
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Ewert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Jordglob, Cohrs Jordglob, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första del
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, 1900-talets början
955
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK