Fickur 4st, varav två i silver
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK

909
Figurin, Lisa Larson
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

910
Sejdlar 3st, Rörstrand, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Gästabudskniv, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

912
Skulptur, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Fickursställ med fickur 4st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK

914
Handväska, Longchamp
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Champagneskålar 8st
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Soppslev i silver, 1819
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK

Figuriner 2st, Gunnar Nylund för Rörstrand
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Objekt, troligen Japan, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Uppsatsskålar med strutvas 2st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Tillbringare 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop600 SEK

924
Örhängen ett par, 14k
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 200 SEK

925
Halsband i sterlingsilver, Rey Urban, Stockholm, 2006
Slutpris2 600 SEK
Utrop1 000 SEK

Ringar 4st, Maria Elmqvist, Trosa, bl.a. 2009
Slutpris5 200 SEK
Utrop1 200 SEK

927
Armring och ring, sterlingsilver, Ekaterina Sisfontes, Skärholmen, 2007
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

928
Slutpris1 600 SEK
Utrop800 SEK

929
Skålfat, Francesca Mascitti-Lindh för Arabia
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Ring i sterlingsilver, Stockholm, 2012
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Lockburk, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

Bägare 2st, silver, bl.a. Ernst Svedberg
Slutpris4 400 SEK
Utrop3 000 SEK

Väskor 2st, Chiarugi, Italien
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Spegel med lampetter ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Ring i sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK

Golvlampa, Möllers Armatur, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Damarmbandsur i 18k, Exacta
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK

Spegel, 17/1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Utrop800 SEK

Del till allmogemålning, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK

943
Fat, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop800 SEK

945
Vas, Anna Lisa Thomsson för Upsala Ekeby
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Gräddkanna i silver, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Servisdelar 3st, "Vifte Blå", Arnold Krogh för Royal Copenhagen
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Skulptur, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Ljuslykta, "Polar", Göran Wärff för Kosta
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK

Christian Due (f.1925)
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Ewert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Jordglob, Cohrs Jordglob, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK

Spegel, empire, 1800-talets första del
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

955
Vattenkaraffer med glas 6st, 1900-talets början
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK

Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK