Spatserkäppar 2st, med detaljer av silver
1818
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Fotogenlampor 4st samt fotogenlampsfot
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Glas 10 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Minnesglas 10st, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Skivspelare, Argon Audio
Skivspelare, Argon Audio
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Taklampor ett par, Industristil, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Vävda mattor 2st, 1900-talets andra hälft
1827
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Pottskåp, 1800-talets slut
1830
Pottskåp, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
1831
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Flätade korgar 7st, bl.a. 1800-tal
1836
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Spelbord, 1800-talets andra hälft
1837
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
1838
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 800 SEK
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
1840
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
1841
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Parti smycken, mestadels silver
1842
Slutpris2 300 SEK
Utrop500 SEK
Säng, allmoge, 1800-tal
1848
Säng, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Resegrammofon med skivor, Sonora, 1900-talets första hälft
1850
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
1851
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Koppar 5 delar
1852
Koppar 5 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
1853
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Parti LEGO, Modulex
1855
Parti LEGO, Modulex
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Parti slöjdarbeten
1856
Parti slöjdarbeten
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
1857
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Stig Claesson (Slas) (1928-2008)
1858
Slutpris2 800 SEK
Utrop500 SEK
Väskor i skinn 4st, 1800-tal
1859
Väskor i skinn 4st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Nisse Lindvall
1860
Nisse Lindvall
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
1861
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Glas 16 delar, omkring år 1900
1862
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Dockteater med marionettedockor 5st
1863
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Bok, "Silversmide", Bengt Bengtsson & Gustaf Munthe
1864
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Väskor 4st, Reuitertassen, Belgien
1865
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
1866
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
1867
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Pälskappa
1868
Pälskappa
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Samlingsalbum 12st
1869
Samlingsalbum 12st
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Textil 4 delar
1870
Textil 4 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Smältdegel
1871
Smältdegel
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Tåganläggning, bl.a. Märklin, 1900-talets mitt/första hälft
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Parti textil
1873
Parti textil
Slutpris6 200 SEK
Utrop600 SEK
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
1874
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
1875
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Fotpall, 1900-talets andra hälft
1876
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Pall, 1900-talets första hälft
1877
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Spegel, 1800-talets slut
1878
Spegel, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Bordsspegel, 1800-talet andra hälft
1879
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Elgitarr, JamMate
1880
Elgitarr, JamMate
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK
Vaser 25st, omkring år 1900
1881
Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK