2008
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2009
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

2010
Parti bijouterier, m.m.
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

2011
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2012
Koppar- och mässingsföremål 9 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Skinnjacka, Noble House, Tyskland, 2013
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

2016
Parti reklamplanscher, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

2017
Johan Henfrid Löfgren
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2018
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

2019
Parti glas, m.m.
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2020
Parti glas och porslin
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

2021
Parti samlarbilder och bokmärken, bl.a. Disney
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2022
Parti konstböcker
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

2024
Fårullsfällar 5st, bl.a. Skinnwille
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

2025
Stort parti LEGO, bl.a. Star Wars
Slutpris800 SEK
Utrop2 000 SEK

2026
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2027
Parti kasperdockor, bl.a. Steiff, Tyskland
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

2028
Parti tågdetaljer
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

2029
Trappstol, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop400 SEK

2030
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK

2031
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Utrop400 SEK

2032
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

2042
Elsynt 2st, Casio
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

2050
Parti handverktyg
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

2056
Barnstolar 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2059
Stämjärn 9st, bl.a. Sandvik
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2071
Ljudanläggning 4 delar
Slutpris1 200 SEK
Utrop400 SEK

2075
Syskrin 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2076
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

2079
Spegel, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

2084
Kompressor, Stanley, DV2
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

2085
Gräsklippare, MEEC, XP 160
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

2103
Parti tågdetaljer, m.m.
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

2104
Handknutna mattor 4st
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

2105
Stränginstrument 2st
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

2106
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

2111
Handknutna mattor 2st, orientaliska
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2135
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

2145
Dekorationstavla, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

2155
Spark
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2168
Parti gardiner, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop500 SEK

2173
Parti böcker
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

2180
Slutpris1 200 SEK
Utrop600 SEK

2185
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

2186
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

2187
Parti glas och keramik, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2188
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

2189
Parti mässingsföremål, bl.a. 1800-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK