Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
2008
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
2009
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Parti bijouterier, m.m.
2010
Parti bijouterier, m.m.
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
2011
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Koppar- och mässingsföremål 9 delar, 18/1900-tal
2012
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Skinnjacka, Noble House, Tyskland, 2013
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Parti reklamplanscher, 1900-talets andra hälft
2016
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Johan Henfrid Löfgren
2017
Johan Henfrid Löfgren
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
2018
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK
Parti glas, m.m.
2019
Parti glas, m.m.
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Parti glas och porslin
2020
Parti glas och porslin
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Parti samlarbilder och bokmärken, bl.a. Disney
2021
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Parti konstböcker
2022
Parti konstböcker
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Fårullsfällar 5st, bl.a. Skinnwille
2024
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Stort parti LEGO, bl.a. Star Wars
2025
Slutpris800 SEK
Utrop2 000 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
2026
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Parti kasperdockor, bl.a. Steiff, Tyskland
2027
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Parti tågdetaljer
2028
Parti tågdetaljer
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
2029
Trappstol, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop400 SEK
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
2030
Slutpris1 600 SEK
Utrop400 SEK
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
2031
Slutpris2 000 SEK
Utrop400 SEK
2032
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Elsynt 2st, Casio
2042
Elsynt 2st, Casio
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Parti handverktyg
2050
Parti handverktyg
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Barnstolar 2st, 1900-talets andra hälft
2056
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Stämjärn 9st, bl.a. Sandvik
2059
Stämjärn 9st, bl.a. Sandvik
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Ljudanläggning 4 delar
2071
Ljudanläggning 4 delar
Slutpris1 200 SEK
Utrop400 SEK
Syskrin 2st, 1900-talets första hälft
2075
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
2076
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
2079
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Kompressor, Stanley, DV2
2084
Kompressor, Stanley, DV2
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Gräsklippare, MEEC, XP 160
2085
Gräsklippare, MEEC, XP 160
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Parti tågdetaljer, m.m.
2103
Parti tågdetaljer, m.m.
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Handknutna mattor 4st
2104
Handknutna mattor 4st
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Stränginstrument 2st
2105
Stränginstrument 2st
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
2106
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Handknutna mattor 2st, orientaliska
2111
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
2135
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Dekorationstavla, 2000-tal
2145
Dekorationstavla, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Spark
2155
Spark
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Parti gardiner, 2000-tal
2168
Parti gardiner, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop500 SEK
Parti böcker
2173
Parti böcker
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
2180
Slutpris1 200 SEK
Utrop600 SEK
2185
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
2186
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Parti glas och keramik, mestadels tidigt 1900-tal
2187
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
2188
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Parti mässingsföremål, bl.a. 1800-tal
2189
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK