Takfotogenlampa, omkring år 1900
2281
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK
Parti äldre barnböcker, bl.a. Elsa Beskow
2282
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Tavlor 5st
2283
Tavlor 5st
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
2284
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Parti glas och keramik
2285
Parti glas och keramik
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
2287
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
2288
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
2289
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Parti dalahästar och tuppar, bl.a. Marcin Vidzem
2290
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK
2291
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Parti 2 delar, 1950/60-tal
2292
Parti 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
David Parsén
2293
David Parsén
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK
Korgar 12st, bl.a. Våmhus
2294
Korgar 12st, bl.a. Våmhus
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Parti leksaker, mestadels omkring 1900-talets mitt
2295
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Parti äldre pussel, spel, m.m.
2296
Slutpris1 400 SEK
Utrop400 SEK
Parti äldre pussel, bl.a. Nordiska Kompaniet,
2297
Slutpris2 100 SEK
Utrop400 SEK
Parti 11 delar
2298
Parti 11 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Stort parti linnetextilier
2299
Stort parti linnetextilier
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Bokserie 27 delar, "Konstens Världshistoria"
2300
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Parti smidesföremål, m.m. bl.a. 17/1800-tal
2301
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Parti böcker
2302
Parti böcker
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Parti konstglas
2303
Parti konstglas
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Parti böcker, rörande Falun
2304
Parti böcker, rörande Falun
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Parti 12 delar
2305
Parti 12 delar
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
2306
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Glas 11 delar, bl.a. 1800-tal
2307
Glas 11 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
2308
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
2309
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
2310
Vagga, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Äldre dockor 3 delar
2311
Äldre dockor 3 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
2312
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Parti bijouterier
2313
Parti bijouterier
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
2314
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
2316
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
2317
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
2318
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Portabel AC, Canvac, Air A810
2319
Portabel AC, Canvac, Air A810
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Långfärdsskridskor 2 par
2320
Långfärdsskridskor 2 par
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
2321
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
2322
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
2323
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Parti konst
2324
Parti konst
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK
2325
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Parti kameror och tillbehör
2326
Parti kameror och tillbehör
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Parti glasföremål, mestadels tidigt 1900-tal
2327
Slutpris1 200 SEK
Utrop400 SEK
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
2340
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK