2281
Takfotogenlampa, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK

2282
Parti äldre barnböcker, bl.a. Elsa Beskow
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

2283
Tavlor 5st
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK

2284
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

2285
Parti glas och keramik
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

2287
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

2288
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

2289
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

2290
Parti dalahästar och tuppar, bl.a. Marcin Vidzem
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK

2291
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

2292
Parti 2 delar, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2293
David Parsén
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

2294
Korgar 12st, bl.a. Våmhus
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

2295
Parti leksaker, mestadels omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

2296
Parti äldre pussel, spel, m.m.
Slutpris1 400 SEK
Utrop400 SEK

2297
Parti äldre pussel, bl.a. Nordiska Kompaniet,
Slutpris2 100 SEK
Utrop400 SEK

2298
Parti 11 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

2299
Stort parti linnetextilier
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

2300
Bokserie 27 delar, "Konstens Världshistoria"
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

2301
Parti smidesföremål, m.m. bl.a. 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2302
Parti böcker
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

2303
Parti konstglas
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

2304
Parti böcker, rörande Falun
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

2305
Parti 12 delar
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

2306
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2307
Glas 11 delar, bl.a. 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2308
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

2309
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

2310
Vagga, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2311
Äldre dockor 3 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

2312
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2313
Parti bijouterier
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

2314
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2316
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK

2317
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2318
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2319
Portabel AC, Canvac, Air A810
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

2320
Långfärdsskridskor 2 par
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

2321
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2322
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

2323
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

2324
Parti konst
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

2325
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

2326
Parti kameror och tillbehör
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

2327
Parti glasföremål, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop400 SEK

2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

2340
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK