Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Evert Myhrman
SlutprisInga bud
Utrop500 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1698
Handväskor 4st, bl.a. Espiranza Romero
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Trattar i mässing 19st, mestadels 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK

Armbandsur 15st, Swatch
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

Linnetextil 4 delar, Klässbols
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

Väggdekoration, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

Ljusstakar 8st, mestadels Skultuna
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

Amplar 2st
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

1706
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1707
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1708
Stickade Rättviksmössor 2st
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1709
Pälsjacka, Kina
Slutpris2 500 SEK
Utrop500 SEK

Anna Ödman
Slutpris1 900 SEK
Utrop500 SEK

Rune Lindström, efter
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Ole Kortzau
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Märta Esseen
Slutpris3 400 SEK
Utrop400 SEK

Thomas Mandel
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Kandelabrar 2 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Parti folkdräktsdelar för pojke och flicka
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Dockhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Linnetextil 2 delar
Slutpris1 500 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris2 000 SEK
Utrop1 200 SEK

Möbler 2 delar, 1940-talm
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Parti kuriosa
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris5 200 SEK
Utrop3 500 SEK

1727
Vägghängare, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1730
Bryggerilåda, Eskilstuna Bryggeri, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Fårullfodrad väst
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

Parti koppar- och mässingsföremål, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Koppar 11 delar, mestadels 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Ljuskrona, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop400 SEK

Parti glas och vattenkaraffer, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

1738
Parti fickur och fickursställ, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop800 SEK

Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Trattar 13st, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

1742
Parti formar, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1752
Flätad vedkorg
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

Okänd konstnär, England, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK