Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Vägghylla, String, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Snedklaffssekretär, 1700-tal
Slutpris100 SEK
Utrop1 000 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Soffa, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 500 SEK

Stolar 4st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 3st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Slutpris2 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK

Skåp, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop1 000 SEK

Toilettemöbel, empire, 1800-talets början
Slutpris300 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK

Skåp, Kina, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Barskåp, Kina, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Cafémöbel 3 delar, 19/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK

Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Utrop800 SEK

Bänk, modell 153B, Alvar Aalto för Aartek, 2009
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 500 SEK

Golvur, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtölj, "Duxello", DUX, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Schackbord, omkring 1800-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop800 SEK

Underrede till biblioteksbord, barockstil, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, Ove Feuk för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Kommod, 1900-talets början
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 000 SEK

Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Utrop1 000 SEK

Konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Stolar 4st, Bauhaus-modell, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Sortimentskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Satsbord 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Soffa, Hämeen Kalustaja Ky, Lahti, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK

Blombord, funkis, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Pardörrar av gotisk typ
Slutpris4 400 SEK
Utrop5 000 SEK

Golvlampa, "Can", Mattias Stålbom för Zero, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Utrop800 SEK

Biblioteksbord, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtölj, "Karlstad", IKEA, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK