Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Kopp med hänkel, silver, A.G.Dufva, Stockholm, 1905
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK

Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Byggsats, LEGO, Star Wars, 10188
Slutpris2 600 SEK
Utrop1 500 SEK

Nysilver 6 delar
Slutpris1 200 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Porslin 11 delar, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Spatserkäpp med silverhandtag, MGAB
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Golvvas, Kina, troligen 1800-tal
Slutpris6 200 SEK
Utrop400 SEK

Tågsats, Fleischmann
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Spegel, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Pardörrar, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 500 SEK

Ljudanläggning, mestadels Canton
Slutpris1 400 SEK
Utrop2 000 SEK

Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

1536
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Mortlar med stöt 9st, bl.a. Skultuna
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

Vitrinskåp, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Handknuten matta, Kazak
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Peder Duke (1938-2003)
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

Weekendbags 2st
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

1545
Fåtölj med fotpall, "Omtänksam", IKEA, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1546
Termometrar 2st, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

1547
Stormhatt, Drickson & co., London
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1548
Golvvas, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1549
Nyckel, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Brevkortsalbum 4st, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

Skrin 3st, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Elljusstakar ett par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1554
Parti dräktdelar
Slutpris1 900 SEK
Utrop500 SEK

Parti glas, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

1557
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Parti silversmycken, bl.a. sterling
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK

1559
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK

1560
Silver 7 delar
Slutpris5 600 SEK
Utrop4 000 SEK

Tizian, kopia efter
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Pläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Alwin Dahl (1889-1971)
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Stig Fyring
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1565
Slutpris5 400 SEK
Utrop3 500 SEK

1566
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Taklampa, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

1568
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1569
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK