Väskor 3st, Reuitertassen, Belgien
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK
Ringar 12st, silver
Ringar 12st, silver
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 200 SEK
Ringar 17st, mestadels sterlingsilver
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 500 SEK
Glas 2 delar, omkring år 1900
Glas 2 delar, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Pallar ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Parti halsband, mestadels med natursten
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Fåtölj, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Tapetstock, 1800-tal
Tapetstock, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Handväskor 2st, samiskt hantverk
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Bordstelefoner 2st, LM Ericsson, "Kobra"
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK
Svärd, mellanöstern, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Brevkortsalbum med bilder 2st, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Lyktor ett par, 1900-tal
Lyktor ett par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Simeon Öquist (1868-1955)
Simeon Öquist (1868-1955)
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop400 SEK
Kandelaber, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Stor vattentunna, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Kaj Piehl
Kaj Piehl
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK
Märkessköld med medaljer
Märkessköld med medaljer
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Fasadskylt, "Antikt"
Fasadskylt, "Antikt"
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK
Kryddhyllor 3st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Parti kuriosa, mestadels 17- och 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Samling häften, "Svenska slott och herresäten", ny följd
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Brevkortsalbum 3st med bilder, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Häften 10st, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 25st, omkring år 1900
Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 15st, omkring år 1900
Vaser 15st, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK
Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK
Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Björn Julin (1902-1971)
Björn Julin (1902-1971)
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Vaser 9 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 500 SEK
Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK
Ullpläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Emaljerat 3 delar
Emaljerat 3 delar
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Ytterfoder 13st
Ytterfoder 13st
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris2 300 SEK
Utrop1 500 SEK