Väskor 3st, Reuitertassen, Belgien
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Ringar 12st, silver
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 200 SEK

Ringar 17st, mestadels sterlingsilver
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 500 SEK

Glas 2 delar, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK

Pallar ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

Parti halsband, mestadels med natursten
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Fåtölj, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Tapetstock, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Handväskor 2st, samiskt hantverk
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Bordstelefoner 2st, LM Ericsson, "Kobra"
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK

Svärd, mellanöstern, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Fiskgryta, Spring, Schweiz
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Brevkortsalbum med bilder 2st, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Lyktor ett par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Simeon Öquist (1868-1955)
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop400 SEK

Kandelaber, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Stor vattentunna, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Kaj Piehl
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

Märkessköld med medaljer
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Fasadskylt, "Antikt"
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Kryddhyllor 3st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Parti kuriosa, mestadels 17- och 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Samling häften, "Svenska slott och herresäten", ny följd
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Brevkortsalbum 3st med bilder, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Häften 10st, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 25st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 15st, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK

Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK

Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

Björn Julin (1902-1971)
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Vaser 9 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris2 500 SEK
Utrop1 500 SEK

Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK

Ullpläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Emaljerat 3 delar
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Glas 4 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

Ytterfoder 13st
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris2 300 SEK
Utrop1 500 SEK