1424
Gröntonat glas 16 delar
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK

1426
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Vas, Kina, Kanton, 18/1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Utrop500 SEK

1429
Frederick Hines (1852-1952)
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

Bordsuppsats, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1431
Pardörrar, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK

1432
Flaskor 6st, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Moccaskedar 6+1, silver
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1434
Mikroskop, E.Leitz, Wetzlar
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK

Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Dam- samt herrfickur, silver
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1437
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1438
Glas 7 delar, museikopior
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1439
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Hans Tollsten (1930-1994)
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK

1442
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1443
Dessertglas 6st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1444
Keramik 11 delar
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK

Nysilver 3 delar, England
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1446
Keramik 12 delar
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Glas 16 delar, mestadels Gullaskruf
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1449
Luftpistoler 2st, Zenit samt Excellent
Slutpris1 500 SEK
Utrop600 SEK

1450
Kuddar 2st, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1452
Stövelknekt, 19/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop400 SEK

Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Byrå i miniatyr, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Textilt handtryck, Hans Prins
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1457
Gårdspump, AHG, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1459
Vägglampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1460
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

1461
Konstglas 5 delar
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

1462
Skinnjacka, Massimo Dutti, Italien
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

1464
Fickursställ 8st
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

1465
Reseskildringar 6st, Sven Hedin
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Smycken 7 delar
Slutpris1 400 SEK
Utrop600 SEK

1467
Dubbelvepa, allmoge, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Fickursställ med fickur 2st
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK

Väska, Reuitertassen, Belgien
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Dockteater, Allers Familje-Journal, 1920-tal
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK

Gardinkappa samt duk, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

Högtalare ett par, Jamo Art, Danmark
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK