Strutvaser 5st, omkring år 1900
1279
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Vattenfallsblandare, Axor Starck V, Philippe Starck
1281
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK
1282
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Skål på fot, silver, 1900-tal
Skål på fot, silver, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
1284
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Kniv, P.Holmberg, Eskilstuna
Kniv, P.Holmberg, Eskilstuna
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
1286
Slutpris2 200 SEK
Utrop800 SEK
Skulptur i brons, 1900-talets andra hälft
1287
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Spatserkäpp, 1900-tal
1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Flakonger 12st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Glas 13 delar
1291
Glas 13 delar
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Fiskerullar 2st, ABU
1293
Fiskerullar 2st, ABU
Slutpris2 500 SEK
Utrop600 SEK
Armbandsur 5st, Swatch
1294
Armbandsur 5st, Swatch
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Oro, allmoge, 1900-tal
1296
Oro, allmoge, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
1297
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Glas 12 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
Systemkamera, Nikon D90
1299
Systemkamera, Nikon D90
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
1300
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Glas 11 delar, omkring år 1900
1302
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Glas 10 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
1304
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK
Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
1308
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Flakonger 13st, omkring år 1900
1309
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK
Damarmbandsur 2st, Certina
1311
Damarmbandsur 2st, Certina
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Smycken 3 delar, 18k
Smycken 3 delar, 18k
Slutpris6 400 SEK
Utrop5 000 SEK
Parti halsband i 18k
Parti halsband i 18k
Slutpris7 600 SEK
Utrop7 000 SEK
Emaljerad skylt, "Väntrum", 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
1315
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, J.W.Grönbäcks, Stockholm
1316
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Fickursställ 11st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Fickur 3st samt damfickur 3st, Unic, Tärnan, m.m.
1318
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK
Lergods 8 delar, Nittsjö
Lergods 8 delar, Nittsjö
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Käppställ, 1900-tal
Käppställ, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Utrop500 SEK
Skål, Spanien, 1900-tal
Skål, Spanien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Stengods 9 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
1323
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Ytterfoder 3st, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK