1279
Strutvaser 5st, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

1281
Vattenfallsblandare, Axor Starck V, Philippe Starck
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK

1282
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK

Skål på fot, silver, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK

1284
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Kniv, P.Holmberg, Eskilstuna
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1286
Slutpris2 200 SEK
Utrop800 SEK

1287
Skulptur i brons, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Flakonger 12st, omkring år 1900
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK

Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK

1291
Glas 13 delar
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK

1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1293
Fiskerullar 2st, ABU
Slutpris2 500 SEK
Utrop600 SEK

1294
Armbandsur 5st, Swatch
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK

1296
Oro, allmoge, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1297
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK

Glas 12 delar, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

1299
Systemkamera, Nikon D90
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

1300
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

1302
Glas 11 delar, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Glas 10 delar, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK

1304
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK

Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop600 SEK

Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop500 SEK

1308
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK

1309
Flakonger 13st, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Utrop500 SEK

Bordsfotogenlampor 7st, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK

1311
Damarmbandsur 2st, Certina
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Smycken 3 delar, 18k
Slutpris6 400 SEK
Utrop5 000 SEK

Parti halsband i 18k
Slutpris7 600 SEK
Utrop7 000 SEK

Emaljerad skylt, "Väntrum", 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

1315
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

1316
Väggpendyl, gustaviansk stil, J.W.Grönbäcks, Stockholm
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Fickursställ 11st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK

1318
Fickur 3st samt damfickur 3st, Unic, Tärnan, m.m.
Slutpris1 000 SEK
Utrop600 SEK

Lergods 8 delar, Nittsjö
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK

Tillbringare, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Käppställ, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Utrop500 SEK

Skål, Spanien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

1323
Stengods 9 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Ytterfoder 3st, Gustavsberg, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK

Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK