Biblioteksur, John Smith, London, 1800-talets andra hälft
663
Slutpris2 000 SEK
Utrop800 SEK
Uppläggningsfat, "Picknick", Marianne Westman för Rörstrand
664
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Skulptur, "Gruss aus westafrika", 1800-tal
665
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Vinglas 2st, 17/1800-tal
666
Vinglas 2st, 17/1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 000 SEK
Ljusstakar ett par, "Kronan", Pierre Forsell för Skultuna
667
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Okänd konstnär, daterad 1926
668
Okänd konstnär, daterad 1926
Slutpris3 800 SEK
Utrop2 000 SEK
Parti bords- och kaffeskedar, silver, "Svensk Spets"
669
Slutpris6 400 SEK
Utrop4 000 SEK
Halsband i sterlingsilver
670
Halsband i sterlingsilver
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 200 SEK
671
Slutpris5 400 SEK
Utrop5 000 SEK
Birgitta Mångsen (1944-2009)
672
Birgitta Mångsen (1944-2009)
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Birgitta Mångsen (1944-2009)
673
Birgitta Mångsen (1944-2009)
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK
Regina Kylberg-Bobeck (1843-1913)
674
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Gusum, omkring år 1900
675
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Armband i sterlingsilver, Lennse Andell, Stockholm
676
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK
Bestickservisdelar, "Focus de Luxe", Gense
677
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
678
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK
Jardiniere, omkring år 1900
679
Jardiniere, omkring år 1900
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK
Ring i 18k, 1989
680
Ring i 18k, 1989
Slutpris4 800 SEK
Utrop3 000 SEK
Vinglas 9st, "Karolina", Gunnar Cyrén för Orrefors
681
Slutpris1 800 SEK
Utrop800 SEK
Bertram Schmiterlöw (1920-2002)
682
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 000 SEK
Gardiner ett par, "Primavera", Josef Frank för firma Svenskt Tenn
683
Slutpris2 100 SEK
Utrop600 SEK
684
Slutpris2 700 SEK
Utrop1 500 SEK
Armring i sterlingsilver, Owe Johansson, Stockholm, 1975
685
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Armring i sterlingsilver, Owe Johansson, Stockholm, 1970
686
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Theresia Hvorslev
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK
Brosch/hänge i 18k
688
Brosch/hänge i 18k
Slutpris5 400 SEK
Utrop5 000 SEK
Parti enkronor i silver, 1950/60-tal
689
Slutpris43 000 SEK
Utrop25 000 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver, Svedboms, Vetlanda
690
Slutpris2 100 SEK
Utrop600 SEK
Vaser ett par, omkring år 1900
691
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Halsband med örhängen ett par, Claës E. Giertta
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Vinprovarglas 11st, "Elixir", Orrefors
693
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK
Ytterfoder, Gustavsberg, jugend, tidigt 1900-tal
694
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Plåtaskar 2st, AB NIssens samt Stollwerks Bonbons, tidigt 1900-tal
695
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK
Kandelabrar ett par, C.G.Hallberg, Stockholm, 1930/40-tal
696
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Rikard Lindström
697
Rikard Lindström
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK
Carl Wilhelm Nordgren (1804-1857)
698
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK
Einar Forseth (1892-1988)
699
Einar Forseth (1892-1988)
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Bengt Lindström (1925-2008)
700
Bengt Lindström (1925-2008)
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Leksaksplan, Huki, "HK 542", 1950/60-tal
701
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Väggljusstakar 3st, "Pendel", Pierre Forsell för Skultuna
702
Slutpris1 500 SEK
Utrop600 SEK
Pendelur, gustaviansk stil, 1800-tal
703
Slutpris800 SEK
Utrop1 200 SEK
Bordsskedar 7st samt kaffeskedar 4st, silver, "Vasa"
704
Slutpris4 400 SEK
Utrop3 000 SEK
Kandelabrar ett par, A.G.Dufva, Stockholm, daterade 1889
705
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK
Fickursställ, 1800-tal
706
Fickursställ, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Slotts-Barbro
707
Slotts-Barbro
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK
Halsband med hänge, silver, jugend, 1900-talets början
708
Slutpris3 800 SEK
Utrop800 SEK
Serveringskanna, omkring år 1900
709
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Allmogesmycke i silver, 1800-tal
710
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK