Lowest lot number

1818
Spatserkäppar 2st, med detaljer av silver
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Fotogenlampor 4st samt fotogenlampsfot
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Glas 10 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK

Minnesglas 10st, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Skivspelare, Argon Audio
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Taklampor ett par, Industristil, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1827
Vävda mattor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1830
Pottskåp, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1831
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1836
Flätade korgar 7st, bl.a. 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1837
Spelbord, 1800-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1838
Final bid2,500 SEK
Est1,800 SEK

1840
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1841
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1842
Parti smycken, mestadels silver
Final bid2,300 SEK
Est500 SEK

1848
Säng, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1850
Resegrammofon med skivor, Sonora, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1851
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1852
Koppar 5 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1853
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1855
Parti LEGO, Modulex
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1856
Parti slöjdarbeten
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1857
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1858
Stig Claesson (Slas) (1928-2008)
Final bid2,800 SEK
Est500 SEK

1859
Väskor i skinn 4st, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1860
Nisse Lindvall
Final bid100 SEK
Est500 SEK

1861
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1862
Glas 16 delar, omkring år 1900
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1863
Dockteater med marionettedockor 5st
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1864
Bok, "Silversmide", Bengt Bengtsson & Gustaf Munthe
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1865
Väskor 4st, Reuitertassen, Belgien
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

1866
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1867
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1868
Pälskappa
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1869
Samlingsalbum 12st
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1870
Textil 4 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1871
Smältdegel
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Tåganläggning, bl.a. Märklin, 1900-talets mitt/första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1873
Parti textil
Final bid6,200 SEK
Est600 SEK

1874
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1875
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1876
Fotpall, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1877
Pall, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1878
Spegel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

1879
Bordsspegel, 1800-talet andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1880
Elgitarr, JamMate
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK

1881
Vaser 25st, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK