Spatserkäppar 2st, med detaljer av silver
1818
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Fotogenlampor 4st samt fotogenlampsfot
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Glas 10 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Minnesglas 10st, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skivspelare, Argon Audio
Skivspelare, Argon Audio
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Taklampor ett par, Industristil, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vävda mattor 2st, 1900-talets andra hälft
1827
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Pottskåp, 1800-talets slut
1830
Pottskåp, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1831
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Flätade korgar 7st, bl.a. 1800-tal
1836
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spelbord, 1800-talets andra hälft
1837
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1838
Final bid2,500 SEK
Est1,800 SEK
Syltkrukor 4st, mestadels Höganäs
1840
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
1841
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti smycken, mestadels silver
1842
Final bid2,300 SEK
Est500 SEK
Säng, allmoge, 1800-tal
1848
Säng, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Resegrammofon med skivor, Sonora, 1900-talets första hälft
1850
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
1851
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Koppar 5 delar
1852
Koppar 5 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 5st, Gustavsberg, 18/1900-tal
1853
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
1854
Sejdlar 10st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti LEGO, Modulex
1855
Parti LEGO, Modulex
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti slöjdarbeten
1856
Parti slöjdarbeten
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Allmoge 4 delar, 1800-tal
1857
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Stig Claesson (Slas) (1928-2008)
1858
Final bid2,800 SEK
Est500 SEK
Väskor i skinn 4st, 1800-tal
1859
Väskor i skinn 4st, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Nisse Lindvall
1860
Nisse Lindvall
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
1861
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Glas 16 delar, omkring år 1900
1862
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Dockteater med marionettedockor 5st
1863
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bok, "Silversmide", Bengt Bengtsson & Gustaf Munthe
1864
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Väskor 4st, Reuitertassen, Belgien
1865
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
1866
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1867
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Pälskappa
1868
Pälskappa
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Samlingsalbum 12st
1869
Samlingsalbum 12st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Textil 4 delar
1870
Textil 4 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Smältdegel
1871
Smältdegel
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Tåganläggning, bl.a. Märklin, 1900-talets mitt/första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti textil
1873
Parti textil
Final bid6,200 SEK
Est600 SEK
Sven "X:et" Erixson (1899-1970)
1874
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1875
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Fotpall, 1900-talets andra hälft
1876
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Pall, 1900-talets första hälft
1877
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1800-talets slut
1878
Spegel, 1800-talets slut
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Bordsspegel, 1800-talet andra hälft
1879
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Elgitarr, JamMate
1880
Elgitarr, JamMate
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Vaser 25st, omkring år 1900
1881
Vaser 25st, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK