Lowest lot number

1618
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1619
Ho, Höganäs, 1900-talets början
Final bid2,700 SEK
Est400 SEK

1620
Luftrenande fläkt, Dyson, HP04
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK

1621
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1622
Möbeltyg 2st
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

1623
Parti silvermynt
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

1624
Parti tågdetaljer, Västtyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1626
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1630
Dukar i linne 2st, Insjöns Väveri
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1633
Strösockerskål, A.G.Dufva, 1800-talets slut
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK

1634
Brita Weglin
Est500 SEK

1635
Final bid800 SEK
Est600 SEK

1640
Tandguld 2 delar
Final bid3,800 SEK
Est2,500 SEK

1641
Serietidningar 11st, 1950-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1644
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1645
Parti glas, mestadels 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1646
Böcker 8 delar
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1647
Moccaskedar 11st, silver, Mema
Final bid1,900 SEK
Est1,200 SEK

Bordslampa, 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est400 SEK

1651
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1652
Kamin, Husqvarna, no.82
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1653
Saxofon, The Popular, Tjeckoslovakien
Final bid800 SEK
Est600 SEK

1654
Golvlampa, Frankrike, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1655
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

1656
Parti silversmycken
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK

1657
Parti böcker
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1658
Vaser 3st, Iittala, bl.a. Tapio Wirkkala
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1659
Taklampor 3st, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1660
Konst 5 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1661
Gardiner ett par, jugend, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1662
Sven-Olof Ehren (f.1927)
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1665
Kaffe-/teskedar 9st, silver, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

1666
Figuriner 2st, Lisa Larson för Rörstrand
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1667
Dockhus, Lundby, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1668
Vägghyllor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1669
Assietter 12st, Upsala Ekeby
Final bid100 SEK
Est500 SEK

1670
Parti böcker, rörande glas
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1673
Parti klockor och smycken
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1674
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1675
Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1676
Tamburmajor, 1900-talets slut
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK

1680
Mynt 3 delar
Final bid800 SEK
Est400 SEK

1681
Luftpistol, Stiga
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1682
Lergods 3 delar, troligen antiken
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1684
Parti smycken, bl.a. silver
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1685
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1686
Dörrar 4st, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK

1688
Modellsegelbåt, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK