Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
2008
Final bid500 SEK
Est400 SEK
2009
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti bijouterier, m.m.
2010
Parti bijouterier, m.m.
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
2011
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Koppar- och mässingsföremål 9 delar, 18/1900-tal
2012
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Skinnjacka, Noble House, Tyskland, 2013
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti reklamplanscher, 1900-talets andra hälft
2016
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Johan Henfrid Löfgren
2017
Johan Henfrid Löfgren
Final bid400 SEK
Est400 SEK
2018
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Parti glas, m.m.
2019
Parti glas, m.m.
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti glas och porslin
2020
Parti glas och porslin
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Parti samlarbilder och bokmärken, bl.a. Disney
2021
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti konstböcker
2022
Parti konstböcker
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fårullsfällar 5st, bl.a. Skinnwille
2024
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Stort parti LEGO, bl.a. Star Wars
2025
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
2026
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti kasperdockor, bl.a. Steiff, Tyskland
2027
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti tågdetaljer
2028
Parti tågdetaljer
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
2029
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
2030
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
2031
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK
2032
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Elsynt 2st, Casio
2042
Elsynt 2st, Casio
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti handverktyg
2050
Parti handverktyg
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Barnstolar 2st, 1900-talets andra hälft
2056
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stämjärn 9st, bl.a. Sandvik
2059
Stämjärn 9st, bl.a. Sandvik
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Ljudanläggning 4 delar
2071
Ljudanläggning 4 delar
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Syskrin 2st, 1900-talets första hälft
2075
Final bid700 SEK
Est400 SEK
2076
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
2079
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kompressor, Stanley, DV2
2084
Kompressor, Stanley, DV2
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Gräsklippare, MEEC, XP 160
2085
Gräsklippare, MEEC, XP 160
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti tågdetaljer, m.m.
2103
Parti tågdetaljer, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Handknutna mattor 4st
2104
Handknutna mattor 4st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stränginstrument 2st
2105
Stränginstrument 2st
Final bid200 SEK
Est400 SEK
2106
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Handknutna mattor 2st, orientaliska
2111
Final bid500 SEK
Est400 SEK
2135
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Dekorationstavla, 2000-tal
2145
Dekorationstavla, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spark
2155
Spark
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Parti gardiner, 2000-tal
2168
Parti gardiner, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Parti böcker
2173
Parti böcker
Final bid300 SEK
Est500 SEK
2180
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
2185
Final bid400 SEK
Est500 SEK
2186
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti glas och keramik, mestadels tidigt 1900-tal
2187
Final bid400 SEK
Est400 SEK
2188
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti mässingsföremål, bl.a. 1800-tal
2189
Final bid900 SEK
Est500 SEK