Lowest lot number

2008
Kaffeservis, Bareuther, Tyskland
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2009
Final bid800 SEK
Est500 SEK

2010
Parti bijouterier, m.m.
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

2011
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2012
Koppar- och mässingsföremål 9 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Skinnjacka, Noble House, Tyskland, 2013
Final bid900 SEK
Est500 SEK

2016
Parti reklamplanscher, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK

2017
Johan Henfrid Löfgren
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2018
Final bid800 SEK
Est400 SEK

2019
Parti glas, m.m.
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2020
Parti glas och porslin
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

2021
Parti samlarbilder och bokmärken, bl.a. Disney
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2022
Parti konstböcker
Final bid600 SEK
Est500 SEK

2024
Fårullsfällar 5st, bl.a. Skinnwille
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

2025
Stort parti LEGO, bl.a. Star Wars
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK

2026
Väggpendyl, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2027
Parti kasperdockor, bl.a. Steiff, Tyskland
Final bid400 SEK
Est500 SEK

2028
Parti tågdetaljer
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

2029
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK

2030
Uppläggningsfat 13st, mestadels Rörstrand, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK

2031
Skärbräden 15st, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK

2032
Final bid600 SEK
Est500 SEK

2042
Elsynt 2st, Casio
Final bid300 SEK
Est400 SEK

2050
Parti handverktyg
Final bid800 SEK
Est500 SEK

2056
Barnstolar 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2059
Stämjärn 9st, bl.a. Sandvik
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2071
Ljudanläggning 4 delar
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK

2075
Syskrin 2st, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2076
Final bid200 SEK
Est500 SEK

2079
Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK

2084
Kompressor, Stanley, DV2
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

2085
Gräsklippare, MEEC, XP 160
Final bid400 SEK
Est500 SEK

2103
Parti tågdetaljer, m.m.
Final bid300 SEK
Est500 SEK

2104
Handknutna mattor 4st
Final bid700 SEK
Est500 SEK

2105
Stränginstrument 2st
Final bid200 SEK
Est400 SEK

2106
Final bid400 SEK
Est500 SEK

2111
Handknutna mattor 2st, orientaliska
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2135
Final bid100 SEK
Est400 SEK

2145
Dekorationstavla, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

2155
Spark
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2168
Parti gardiner, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK

2173
Parti böcker
Final bid300 SEK
Est500 SEK

2180
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK

2185
Final bid400 SEK
Est500 SEK

2186
Final bid700 SEK
Est500 SEK

2187
Parti glas och keramik, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2188
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

2189
Parti mässingsföremål, bl.a. 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK