Fickur 4st, varav två i silver
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Figurin, Lisa Larson
909
Figurin, Lisa Larson
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sejdlar 3st, Rörstrand, omkring år 1900
910
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Gästabudskniv, 1800-tal
Gästabudskniv, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skulptur, 1900-talets början
912
Skulptur, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fickursställ med fickur 4st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Handväska, Longchamp
914
Handväska, Longchamp
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Champagneskålar 8st
Champagneskålar 8st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Soppslev i silver, 1819
Soppslev i silver, 1819
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Figuriner 2st, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Objekt, troligen Japan, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Uppsatsskålar med strutvas 2st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Tillbringare 5st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
Örhängen ett par, 14k
924
Örhängen ett par, 14k
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Halsband i sterlingsilver, Rey Urban, Stockholm, 2006
925
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Ringar 4st, Maria Elmqvist, Trosa, bl.a. 2009
Final bid5,200 SEK
Est1,200 SEK
Armring och ring, sterlingsilver, Ekaterina Sisfontes, Skärholmen, 2007
927
Final bid500 SEK
Est800 SEK
928
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Skålfat, Francesca Mascitti-Lindh för Arabia
929
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ring i sterlingsilver, Stockholm, 2012
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Lockburk, omkring år 1900
Lockburk, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Bägare 2st, silver, bl.a. Ernst Svedberg
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
Väskor 2st, Chiarugi, Italien
Väskor 2st, Chiarugi, Italien
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Spegel med lampetter ett par, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ring i sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Damarmbandsur i 18k, Exacta
Damarmbandsur i 18k, Exacta
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
Spegel, 17/1800-tal
Spegel, 17/1800-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Del till allmogemålning, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Fat, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
943
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Vas, Anna Lisa Thomsson för Upsala Ekeby
945
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gräddkanna i silver, 1800-tal
Gräddkanna i silver, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Servisdelar 3st, "Vifte Blå", Arnold Krogh för Royal Copenhagen
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Skulptur, 1800-talets slut
Skulptur, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Ljuslykta, "Polar", Göran Wärff för Kosta
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Christian Due (f.1925)
Christian Due (f.1925)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ewert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Jordglob, Cohrs Jordglob, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, 1900-talets början
955
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK