Lowest lot number

Fickur 4st, varav två i silver
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

909
Figurin, Lisa Larson
Final bid600 SEK
Est500 SEK

910
Sejdlar 3st, Rörstrand, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Gästabudskniv, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

912
Skulptur, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Fickursställ med fickur 4st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK

914
Handväska, Longchamp
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Champagneskålar 8st
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Soppslev i silver, 1819
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Figuriner 2st, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Objekt, troligen Japan, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Uppsatsskålar med strutvas 2st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Tillbringare 5st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK

924
Örhängen ett par, 14k
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK

925
Halsband i sterlingsilver, Rey Urban, Stockholm, 2006
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK

Ringar 4st, Maria Elmqvist, Trosa, bl.a. 2009
Final bid5,200 SEK
Est1,200 SEK

927
Armring och ring, sterlingsilver, Ekaterina Sisfontes, Skärholmen, 2007
Final bid500 SEK
Est800 SEK

928
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK

929
Skålfat, Francesca Mascitti-Lindh för Arabia
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Ring i sterlingsilver, Stockholm, 2012
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Lockburk, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Bägare 2st, silver, bl.a. Ernst Svedberg
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK

Väskor 2st, Chiarugi, Italien
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Spegel med lampetter ett par, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Ring i sterlingsilver, Georg Jensen, Danmark
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Golvlampa, Möllers Armatur, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Damarmbandsur i 18k, Exacta
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK

Spegel, 17/1800-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK

Del till allmogemålning, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK

943
Fat, "Domino", Stig Lindberg för Gustavsberg
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK

945
Vas, Anna Lisa Thomsson för Upsala Ekeby
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Gräddkanna i silver, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Servisdelar 3st, "Vifte Blå", Arnold Krogh för Royal Copenhagen
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Skulptur, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Ljuslykta, "Polar", Göran Wärff för Kosta
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Christian Due (f.1925)
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Ewert "EWK" Karlsson (1918-2004)
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Jordglob, Cohrs Jordglob, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Spegel, empire, 1800-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK

955
Vattenkaraffer med glas 6st, 1900-talets början
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK

Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK