Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Evert Myhrman
Evert Myhrman
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Handväskor 4st, bl.a. Espiranza Romero
1698
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Trattar i mässing 19st, mestadels 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
Armbandsur 15st, Swatch
Armbandsur 15st, Swatch
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Linnetextil 4 delar, Klässbols
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Väggdekoration, 2000-tal
Väggdekoration, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Ljusstakar 8st, mestadels Skultuna
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Amplar 2st
Amplar 2st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1706
Final bid600 SEK
Est500 SEK
1707
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stickade Rättviksmössor 2st
1708
Stickade Rättviksmössor 2st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Pälsjacka, Kina
1709
Pälsjacka, Kina
Final bid2,500 SEK
Est500 SEK
Anna Ödman
Anna Ödman
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Rune Lindström, efter
Rune Lindström, efter
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ole Kortzau
Ole Kortzau
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Märta Esseen
Märta Esseen
Final bid3,400 SEK
Est400 SEK
Thomas Mandel
Thomas Mandel
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar 2 par, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti folkdräktsdelar för pojke och flicka
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dockhus, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Linnetextil 2 delar
Linnetextil 2 delar
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
Möbler 2 delar, 1940-talm
Möbler 2 delar, 1940-talm
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti kuriosa
Parti kuriosa
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid5,200 SEK
Est3,500 SEK
Vägghängare, 19/2000-tal
1727
Vägghängare, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bryggerilåda, Eskilstuna Bryggeri, 1900-talets första hälft
1730
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Fårullfodrad väst
Fårullfodrad väst
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Parti koppar- och mässingsföremål, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Koppar 11 delar, mestadels 1800-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
Ljuskrona, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Parti glas och vattenkaraffer, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti fickur och fickursställ, tidigt 1900-tal
1738
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Trattar 13st, 1800-tal
Trattar 13st, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti formar, 1900-tal
1742
Parti formar, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Flätad vedkorg
1752
Flätad vedkorg
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Okänd konstnär, England, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK