Lowest lot number

Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Evert Myhrman
Est500 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1698
Handväskor 4st, bl.a. Espiranza Romero
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Trattar i mässing 19st, mestadels 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK

Armbandsur 15st, Swatch
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Linnetextil 4 delar, Klässbols
Final bid800 SEK
Est600 SEK

Väggdekoration, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK

Ljusstakar 8st, mestadels Skultuna
Final bid800 SEK
Est600 SEK

Amplar 2st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1706
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1707
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1708
Stickade Rättviksmössor 2st
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1709
Pälsjacka, Kina
Final bid2,500 SEK
Est500 SEK

Anna Ödman
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK

Rune Lindström, efter
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Final bid300 SEK
Est400 SEK

Ole Kortzau
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Märta Esseen
Final bid3,400 SEK
Est400 SEK

Thomas Mandel
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Kandelabrar 2 par, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Parti folkdräktsdelar för pojke och flicka
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Delar till kabaretfat 33st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Dockhus, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Linnetextil 2 delar
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK

Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK

Möbler 2 delar, 1940-talm
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Parti kuriosa
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Final bid5,200 SEK
Est3,500 SEK

1727
Vägghängare, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1730
Bryggerilåda, Eskilstuna Bryggeri, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Fårullfodrad väst
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

Parti koppar- och mässingsföremål, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Koppar 11 delar, mestadels 1800-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Ljuskrona, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Ytterfoder ett par, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK

Parti glas och vattenkaraffer, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1738
Parti fickur och fickursställ, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK

Keramik 6 delar, Rörstrand/Gustavsberg, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Trattar 13st, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

1742
Parti formar, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

Final bid300 SEK
Est500 SEK

1752
Flätad vedkorg
Final bid800 SEK
Est400 SEK

Okänd konstnär, England, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK