Lowest lot number

Symaskin, Husqvarna, Electronic
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1757
Parti LP-skivor
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Böcker 4st
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Golvlampa, 2000-tal
Est400 SEK

1766
Skinnrock, Pege Elfström, Malung
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

1767
Eldgafflar 3st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1769
Vaser 3st, Gullaskruf
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1773
Oro 2st, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Vaser 10st, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1776
Janne Dahl (1924-2006)
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Janne Dahl (1924-2006)
Final bid600 SEK
Est600 SEK

1778
Janne Dahl (1924-2006)
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid4,000 SEK
Est500 SEK

Handväskor 6st, Chiarugi, Reuitertassen, NYPD, m.m.
Final bid900 SEK
Est800 SEK

1781
Väskor 10st
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK

Parti accessoarer
Final bid600 SEK
Est600 SEK

1783
Allmoge 4 delar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1784
Utemöblemang 5 delar, 2000-tal
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Parti reklamplanscher, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK

1788
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK

Satsbord 3 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est400 SEK

1790
Bordsmonter med innehåll
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Parti tågdetaljer
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Belysning 4 delar, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Final bid300 SEK
Est400 SEK

1795
Akke Hugh Malmeström (1894-1968)
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Final bid500 SEK
Est500 SEK

3 band, "Bilder ur nordens flora", C.A.M Lindman
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1799
Lekhästar 3st, Steiff
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Stolar 4st, allmoge, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Parti klockor
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

1803
Final bid600 SEK
Est400 SEK

1804
Pläd, Lotta Glave för Klippan
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Oljerock, Blue Riband, England
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Ljudutrustning 3 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Kristall 7 delar
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1808
Dräktskor ett par, Knulp
Final bid700 SEK
Est400 SEK

Formar 14st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK

Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK

Parti mässingsföremål, bl.a. Skultuna
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid800 SEK
Est400 SEK

Spegel, Belgien, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1815
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Kaffekoppar med fat 13st, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

1817
Final bid600 SEK
Est500 SEK