Symaskin, Husqvarna, Electronic
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti LP-skivor
1757
Parti LP-skivor
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Böcker 4st
Böcker 4st
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, 2000-tal
Golvlampa, 2000-tal
Est400 SEK
Skinnrock, Pege Elfström, Malung
1766
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Eldgafflar 3st, 18/1900-tal
1767
Eldgafflar 3st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vaser 3st, Gullaskruf
1769
Vaser 3st, Gullaskruf
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Oro 2st, 1900-tal
1773
Oro 2st, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Vaser 10st, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Janne Dahl (1924-2006)
1776
Janne Dahl (1924-2006)
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Janne Dahl (1924-2006)
Janne Dahl (1924-2006)
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Janne Dahl (1924-2006)
1778
Janne Dahl (1924-2006)
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid4,000 SEK
Est500 SEK
Handväskor 6st, Chiarugi, Reuitertassen, NYPD, m.m.
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Väskor 10st
1781
Väskor 10st
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
Parti accessoarer
Parti accessoarer
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Allmoge 4 delar, 18/1900-tal
1783
Allmoge 4 delar, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Utemöblemang 5 delar, 2000-tal
1784
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti reklamplanscher, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
1788
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Satsbord 3 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Bordsmonter med innehåll
1790
Bordsmonter med innehåll
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti tågdetaljer
Parti tågdetaljer
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Belysning 4 delar, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Akke Hugh Malmeström (1894-1968)
1795
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
3 band, "Bilder ur nordens flora", C.A.M Lindman
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Lekhästar 3st, Steiff
1799
Lekhästar 3st, Steiff
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Stolar 4st, allmoge, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti klockor
Parti klockor
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
1803
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Pläd, Lotta Glave för Klippan
1804
Pläd, Lotta Glave för Klippan
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Oljerock, Blue Riband, England
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ljudutrustning 3 delar
Ljudutrustning 3 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kristall 7 delar
Kristall 7 delar
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Dräktskor ett par, Knulp
1808
Dräktskor ett par, Knulp
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Formar 14st, 18/1900-tal
Formar 14st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Parti mässingsföremål, bl.a. Skultuna
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Spegel, Belgien, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
1815
Sejdlar 7st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kaffekoppar med fat 13st, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1817
Final bid600 SEK
Est500 SEK