Lowest lot number

2281
Takfotogenlampa, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK

2282
Parti äldre barnböcker, bl.a. Elsa Beskow
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

2283
Tavlor 5st
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK

2284
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

2285
Parti glas och keramik
Final bid300 SEK
Est400 SEK

2287
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2288
Final bid600 SEK
Est400 SEK

2289
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

2290
Parti dalahästar och tuppar, bl.a. Marcin Vidzem
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK

2291
Final bid700 SEK
Est500 SEK

2292
Parti 2 delar, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2293
David Parsén
Final bid800 SEK
Est400 SEK

2294
Korgar 12st, bl.a. Våmhus
Final bid800 SEK
Est500 SEK

2295
Parti leksaker, mestadels omkring 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2296
Parti äldre pussel, spel, m.m.
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK

2297
Parti äldre pussel, bl.a. Nordiska Kompaniet,
Final bid2,100 SEK
Est400 SEK

2298
Parti 11 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK

2299
Stort parti linnetextilier
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2300
Bokserie 27 delar, "Konstens Världshistoria"
Final bid100 SEK
Est400 SEK

2301
Parti smidesföremål, m.m. bl.a. 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2302
Parti böcker
Final bid600 SEK
Est400 SEK

2303
Parti konstglas
Final bid300 SEK
Est500 SEK

2304
Parti böcker, rörande Falun
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2305
Parti 12 delar
Final bid900 SEK
Est500 SEK

2306
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2307
Glas 11 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2308
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

2309
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

2310
Vagga, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2311
Äldre dockor 3 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK

2312
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2313
Parti bijouterier
Final bid800 SEK
Est500 SEK

2314
Final bid400 SEK
Est500 SEK

2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2316
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK

2317
Final bid400 SEK
Est400 SEK

2318
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2319
Portabel AC, Canvac, Air A810
Final bid900 SEK
Est500 SEK

2320
Långfärdsskridskor 2 par
Final bid200 SEK
Est400 SEK

2321
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
Final bid500 SEK
Est400 SEK

2322
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

2323
Final bid300 SEK
Est500 SEK

2324
Parti konst
Est400 SEK

2325
Final bid600 SEK
Est500 SEK

2326
Parti kameror och tillbehör
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

2327
Parti glasföremål, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK

2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK

2340
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK