Takfotogenlampa, omkring år 1900
2281
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Parti äldre barnböcker, bl.a. Elsa Beskow
2282
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Tavlor 5st
2283
Tavlor 5st
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
2284
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Parti glas och keramik
2285
Parti glas och keramik
Final bid300 SEK
Est400 SEK
2287
Final bid500 SEK
Est500 SEK
2288
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti porslin, mestadels tidigt 1900-tal
2289
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti dalahästar och tuppar, bl.a. Marcin Vidzem
2290
Final bid1,300 SEK
Est600 SEK
2291
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Parti 2 delar, 1950/60-tal
2292
Parti 2 delar, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
David Parsén
2293
David Parsén
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Korgar 12st, bl.a. Våmhus
2294
Korgar 12st, bl.a. Våmhus
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti leksaker, mestadels omkring 1900-talets mitt
2295
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti äldre pussel, spel, m.m.
2296
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK
Parti äldre pussel, bl.a. Nordiska Kompaniet,
2297
Final bid2,100 SEK
Est400 SEK
Parti 11 delar
2298
Parti 11 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Stort parti linnetextilier
2299
Stort parti linnetextilier
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bokserie 27 delar, "Konstens Världshistoria"
2300
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti smidesföremål, m.m. bl.a. 17/1800-tal
2301
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Parti böcker
2302
Parti böcker
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti konstglas
2303
Parti konstglas
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti böcker, rörande Falun
2304
Parti böcker, rörande Falun
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti 12 delar
2305
Parti 12 delar
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Vindflöjel, 1900-talets andra hälft
2306
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Glas 11 delar, bl.a. 1800-tal
2307
Glas 11 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Dryckeskannor 21st, 18/1900-tal
2308
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dryckeskannor 11st, 18/1900-tal
2309
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Vagga, allmoge, 1800-tal
2310
Vagga, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Äldre dockor 3 delar
2311
Äldre dockor 3 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK
2312
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Parti bijouterier
2313
Parti bijouterier
Final bid800 SEK
Est500 SEK
2314
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
2315
Keramik 17 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
2316
Final bid700 SEK
Est600 SEK
2317
Final bid400 SEK
Est400 SEK
2318
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Portabel AC, Canvac, Air A810
2319
Portabel AC, Canvac, Air A810
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Långfärdsskridskor 2 par
2320
Långfärdsskridskor 2 par
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
2321
Final bid500 SEK
Est400 SEK
2322
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
2323
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti konst
2324
Parti konst
Est400 SEK
2325
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti kameror och tillbehör
2326
Parti kameror och tillbehör
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti glasföremål, mestadels tidigt 1900-tal
2327
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
2328
Sejdlar 21st, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
2340
Final bid500 SEK
Est400 SEK