Gösta Backlund (f.1930)
Gösta Backlund (f.1930)
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK
Emil Lindgren (1866-1940)
Emil Lindgren (1866-1940)
Slutpris300 SEK
Utrop1 000 SEK
Skulptur, "Brains", Bertil Vallien för Kosta Boda
285
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Manschettknappar ett par, 14k
Manschettknappar ett par, 14k
Slutpris6 200 SEK
Utrop6 000 SEK
Handknuten matta, Ghom
Handknuten matta, Ghom
Slutpris1 700 SEK
Utrop2 000 SEK
Halsband med hänge, guld
Halsband med hänge, guld
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 500 SEK
Halsband med hänge i 18k
Halsband med hänge i 18k
Slutpris11 500 SEK
Utrop10 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
292
Korg, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Speldosa, omkring år 1900
Speldosa, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Einar Jolin (1890-1976)
Einar Jolin (1890-1976)
Slutpris1 100 SEK
Utrop2 500 SEK
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Slava Kliuchnikov (f.1956)
Slutpris3 200 SEK
Utrop8 000 SEK
Armband i 18k vitguld, 1964
Armband i 18k vitguld, 1964
Slutpris6 000 SEK
Utrop6 000 SEK
Soffa/dagbädd, "Tremme", Börge Mogensen för Fritz Hansen, Danmark
Slutpris11 000 SEK
Utrop10 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Alfta, Hälsingland, 1700-talets slut
Slutpris5 200 SEK
Utrop3 000 SEK
Karmstolar ett par, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris14 000 SEK
Utrop8 000 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Utrop4 000 SEK
Bokhyllesektion, Poul Hundevad, Danmark, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Utrop4 000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 500 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Slutpris5 200 SEK
Utrop5 000 SEK
Stolar 3st, Bo Fjaestad, Arvika
Slutpris8 600 SEK
Utrop6 000 SEK
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Slutpris3 400 SEK
Utrop4 000 SEK
Sidobord, modell X601, Alvar Aalto för Artek
Slutpris3 000 SEK
Utrop2 500 SEK
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Slutpris2 600 SEK
Utrop1 500 SEK
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Slutpris3 600 SEK
Utrop2 000 SEK
Fåtölj, 1960/70-tal
Fåtölj, 1960/70-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 500 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Utrop2 500 SEK
Stolar 3st, "Sjuan", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1970
Slutpris1 600 SEK
Utrop2 000 SEK
Blombord, omkring år 1900
Blombord, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop3 000 SEK
Stol, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Matbord med två stolar, 1920/30-tal
Slutpris400 SEK
Utrop3 000 SEK
Skrivbord, 1920/30-tal
Skrivbord, 1920/30-tal
Slutpris600 SEK
Utrop3 000 SEK
Soffa,1920/30-tal
Soffa,1920/30-tal
Slutpris1 900 SEK
Utrop5 000 SEK
Hörnsoffa, "Minerva", Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för France & Son, Danmark
Slutpris12 000 SEK
Utrop10 000 SEK
Karmstolar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
336
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 000 SEK
Karmstol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2011
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 500 SEK
Vitrinskåp, K.A.Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Utrop2 000 SEK
Matbord, "Supercirkulär", Bruno Mathsson & Piet Hein för Mathsson International
Slutpris1 200 SEK
Utrop2 000 SEK
Fåtölj, Piero Bottoni för La Riposante, Italien, 1930-tal
Slutpris2 900 SEK
Utrop3 000 SEK
Serveringsvagn, Johannes Andersen för C.F.Christensen, Danmark, 1960-tal
Slutpris2 000 SEK
Utrop3 000 SEK
Karmstol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2003
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Klädskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris5 800 SEK
Utrop2 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK
Karmstolar 4st, "Fåtölj A2", Artur Lindqvist för Grythyttan
Slutpris5 800 SEK
Utrop4 000 SEK
Bänk, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Utrop800 SEK
Kontorsstol, Norge, 1900-talets slut
Slutpris3 800 SEK
Utrop1 500 SEK