Väggskåp, allmoge, daterat 1845
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

Karmstolar ett par, kolonialstil, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Utrop3 000 SEK

Karmstolar ett par, "Louis Ghost", Philippe Starck för Kartell
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK

Hallmöbel, art deco, troligen Italien, 1920/30-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 000 SEK

Skrivbord, sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Stol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2004
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris2 600 SEK
Utrop2 000 SEK

Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 500 SEK

Slagbord, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop1 000 SEK

Matbord, 1800-tal
Slutpris4 800 SEK
Utrop3 000 SEK

Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 500 SEK

Stolar 8st, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop3 000 SEK

Vitrinskåp, omkring år 1900
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK

Fåtölj, "Timeout", Jahn Aamodt för Conform
Slutpris6 200 SEK
Utrop4 000 SEK

Skänkskåp, allmoge, daterat 1854
Slutpris1 100 SEK
Utrop2 000 SEK

Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 500 SEK

Skåp, barockstil, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 3+1, "Myran", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1990-tal
Slutpris2 800 SEK
Utrop2 000 SEK

Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris1 900 SEK
Utrop1 500 SEK

Stolar 4st, "Vindö", Svante Skogh, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Utrop1 000 SEK

Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK

Skrivbord, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 500 SEK

Karmstol, Höng Stolefabrik, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 200 SEK

Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Utrop2 000 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Bänk, "Club 60", Alf Svensson och Ingvar Sandström för Fröseke, 1960-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop2 000 SEK

Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Slutpris2 800 SEK
Utrop800 SEK

Taburett, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris2 900 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris2 400 SEK
Utrop2 000 SEK

Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 000 SEK

Sybord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Skåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK

Stolar 20st, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris6 400 SEK
Utrop3 000 SEK

Vitrinskåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK

Skänk, 1800-talets slut
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 500 SEK

Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 200 SEK

Skrin på benställning, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Utrop800 SEK

Bord, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Taburetter ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop800 SEK

Golvur, barock, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop800 SEK

Puderstol, rokokostil, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK

Bokhyllor ett par, Art Deco, 1930-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop3 000 SEK

Salskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Utrop2 000 SEK

Fåtölj, "GOGO/HEJ/SVEJS", Charlotte Rude & Hjördis Olsson Une för IKEA
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Kontorsstol, Pegasus, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

Sideboard, 1960-tal
Slutpris2 000 SEK
Utrop2 000 SEK