Bokhyllor ett par, 1900-talets andra hälft
Est600 SEK
Tallrikshylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Hylla, 1900-talets slut
Hylla, 1900-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
Bockbord, 1900-talets första del
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Stol, 1900-talets första del
Stol, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Karmstolar 4st, Jutlandia, 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Barstolar 4st samt bord, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 2st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstol, Poul Volther för Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Liten flaska, 1800-tal
Liten flaska, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Stolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Avrinningsbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Sjömanskista, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Damarmbandsur, Omega, Genève
Damarmbandsur, Omega, Genève
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Damarmbandsur, Omega, Seamaster
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Halsband med hänge i sterlingsilver
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Armringar 3st, sterlingsilver
Armringar 3st, sterlingsilver
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Armband och halsband i sterlingsilver
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Glas 13 delar, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gustaf Magnusson
Gustaf Magnusson
Final bid3,800 SEK
Est1,000 SEK
Gustaf Magnusson
Gustaf Magnusson
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Fickursställ 5st, tidigt 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est600 SEK
Fickursställ 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Kaffekannor 5st, Rörstrand, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Reklamplansch, H&M, Anna Nicole Smith
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Karaffer 4st, 1800-tal
Karaffer 4st, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 2st, Kjell Blomberg för Gullaskruf
Est600 SEK
Bordslampa i tenn, 1933
Bordslampa i tenn, 1933
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Reklamskylt, "Tvättbjörn", 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Silversmycken 4 delar
Silversmycken 4 delar
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Banjo, Cid, Tyskland
Banjo, Cid, Tyskland
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Luftpistol, Walther LP, modell 53
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Lergods 4 delar, Mari Simmulson för Upsala Ekeby
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kägelspel, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Anders Hol (1867-1959)
Anders Hol (1867-1959)
Final bid100 SEK
Est800 SEK