Lowest lot number

Bokhyllor ett par, 1900-talets andra hälft
Est600 SEK

Tallrikshylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK

Hylla, 1900-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK

Bockbord, 1900-talets första del
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Stol, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Karmstolar 4st, Jutlandia, 2000-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 3st, Leksandsmodell, Erkers, Siljansnäs
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK

Barstolar 4st samt bord, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 2st, Leksandsmodell, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Spegel med konsolbord, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Karmstol, Poul Volther för Farstrup, Danmark, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK

Liten flaska, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Stolar 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Avrinningsbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Sjömanskista, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK

Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK

Final bid1,400 SEK
Est600 SEK

Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Damarmbandsur, Omega, Genève
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Damarmbandsur, Omega, Seamaster
Final bid700 SEK
Est400 SEK

Halsband med hänge i sterlingsilver
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Armringar 3st, sterlingsilver
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Armband och halsband i sterlingsilver
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Glas 13 delar, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Gustaf Magnusson
Final bid3,800 SEK
Est1,000 SEK

Gustaf Magnusson
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK

Fickursställ 5st, tidigt 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est600 SEK

Fickursställ 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Kaffekannor 5st, Rörstrand, 1800-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Reklamplansch, H&M, Anna Nicole Smith
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

Karaffer 4st, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Skulpturer 2st, Kjell Blomberg för Gullaskruf
Est600 SEK

Bordslampa i tenn, 1933
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Reklamskylt, "Tvättbjörn", 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Silversmycken 4 delar
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Banjo, Cid, Tyskland
Final bid700 SEK
Est800 SEK

Luftpistol, Walther LP, modell 53
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Lergods 4 delar, Mari Simmulson för Upsala Ekeby
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Kägelspel, 1900-talets första del
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Final bid600 SEK
Est600 SEK

Anders Hol (1867-1959)
Final bid100 SEK
Est800 SEK