Fickursställ 6st, varav 5st med fickur
Final bid2,700 SEK
Est800 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Figurin, Armando Jacobino för Kumela, Finland
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Vaser 4st, Royal Copenhagen, Danmark
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Sodatonat glas 21 delar, mestadels Simon Gate, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Esaias Thoren (1901-1981)
1238
Esaias Thoren (1901-1981)
Est500 SEK
Ruth Milles (1873-1941)
1239
Ruth Milles (1873-1941)
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 2st, "Connect", Kjell Engman för Kosta Boda
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Konstnärslexikon 5 delar, Allhem
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Blåtonat glas 11 delar
Blåtonat glas 11 delar
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Glas på fot 8+1, Reijmyre
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Tomtefigurer 5st, 1900-talets mitt/andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skålar 17st, Gullaskruf
Skålar 17st, Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti smycken i 18k
1248
Parti smycken i 18k
Final bid4,600 SEK
Est4,500 SEK
Konst 2 delar, 1800-tal
Konst 2 delar, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Te- och kaffeservisdelar, England, bl.a. Mason's
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lockburkar 8st, omkring år 1900
Final bid3,000 SEK
Est600 SEK
Stora trattar 2st, 1800-tal
Stora trattar 2st, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Saxofon, Hawkes & son, London, England
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Herrarmbandsur 2st
Herrarmbandsur 2st
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Fickur 4st, silver
Fickur 4st, silver
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Portfölj, The Bridge
Portfölj, The Bridge
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Fickur 2st, silver, Omega
Fickur 2st, silver, Omega
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Kohud, "Koldby", IKEA
Kohud, "Koldby", IKEA
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Kvicksilverfolierat glas 7 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 6st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Piedestaler 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Lodur, allmoge, delvis 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti dräktdelar
Parti dräktdelar
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
Coasters 16 delar
1267
Coasters 16 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Fotogenlampskupa, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fickursställ 6st varav 4st med fickur, 1900-talets början
1270
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Sejdlar 7st, Rörstrand, 18/1900-tal
1271
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft
1272
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
1273
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
1274
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, oscariansk, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Noblesse", Royal Copenhagen
1276
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Supkoppar 6st, Pierre Forsell för Skultuna
1277
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Flaskcoasters 7st, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK