Golvlampa, Aneta, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vaser 8st, Danmark, mestadels Bing & Gröndahl
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Reklamur, Lemania, omkring 1900-talets mitt
1184
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Skålar 12st, Gullaskruf
Skålar 12st, Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Mats Petersen
Mats Petersen
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Sten Birger Rudnäs (f.1932)
Sten Birger Rudnäs (f.1932)
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Glasservisdelar, Gullaskruf
Glasservisdelar, Gullaskruf
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Silver 5 delar
Silver 5 delar
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dräktbroscher 2st
Dräktbroscher 2st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Väska, Mulberry, England
Väska, Mulberry, England
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Servisdelar 30st, "Pioni", Oiva Toikka för Nuutajärvi
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Parti dräktdelar
Parti dräktdelar
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1938
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 2000-tal
Kandelabrar ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Final bid3,000 SEK
Est400 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
Taklampa, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
10st häften, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg, bl.a. 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid2,800 SEK
Est600 SEK
Herrarmbandsur 3st
Herrarmbandsur 3st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Broscher med miniatyrmålningar 3st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Jordglob, Dr.Krausses, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Kandelaber, daterad 1932
Kandelaber, daterad 1932
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Lockburkar 9st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Vävd matta
Vävd matta
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Kandelaber, Skultuna, no.105
Kandelaber, Skultuna, no.105
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Silver 9 delar
Silver 9 delar
Final bid3,800 SEK
Est2,500 SEK
Folkdräktsdelar för man, Leksand
Final bid8,200 SEK
Est500 SEK
Skålar med strutvas 4st, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Parti emaljmålat glas, tidigt 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est600 SEK
Bordslampor ett par, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Folkdräkt för kvinna
Folkdräkt för kvinna
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Espressokoppar 12st, "Hanna", Rörstrand
1221
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Mässing 14 delar
Mässing 14 delar
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Lockburkar 8st, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est600 SEK
Fickur 6st, varav 5st i silver
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Fickursställ 7st, varav 5st med fickur
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Fickursställ 7st
Fickursställ 7st
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Kluster med bergskristall
Kluster med bergskristall
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Vävda mattor 2st
Vävda mattor 2st
Final bid500 SEK
Est600 SEK