Lowest lot number

Golvlampa, Aneta, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Vaser 8st, Danmark, mestadels Bing & Gröndahl
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1184
Reklamur, Lemania, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK

Skålar 12st, Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Mats Petersen
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Sten Birger Rudnäs (f.1932)
Final bid200 SEK
Est800 SEK

Glasservisdelar, Gullaskruf
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Glasservisdelar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK

Silver 5 delar
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK

Spegellampett, nyrokoko, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Dräktbroscher 2st
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Väska, Mulberry, England
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Servisdelar 30st, "Pioni", Oiva Toikka för Nuutajärvi
Final bid300 SEK
Est600 SEK

Parti dräktdelar
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK

Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1938
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Kandelabrar ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Porslin 5 delar, Kina
Final bid3,000 SEK
Est400 SEK

Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK

Taklampa, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

10st häften, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid200 SEK
Est500 SEK

Kaffe- och teservisdelar, "Berså", Stig Lindberg för Gustavsberg, bl.a. 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Glas 8 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid2,800 SEK
Est600 SEK

Herrarmbandsur 3st
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Broscher med miniatyrmålningar 3st
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Jordglob, Dr.Krausses, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Kandelaber, daterad 1932
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Lockburkar 9st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Vävd matta
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Kandelaber, Skultuna, no.105
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK

Silver 9 delar
Final bid3,800 SEK
Est2,500 SEK

Folkdräktsdelar för man, Leksand
Final bid8,200 SEK
Est500 SEK

Skålar med strutvas 4st, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Parti emaljmålat glas, tidigt 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est600 SEK

Bordslampor ett par, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Glas 4 delar, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Folkdräkt för kvinna
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

1221
Espressokoppar 12st, "Hanna", Rörstrand
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Mässing 14 delar
Final bid800 SEK
Est600 SEK

Lockburkar 8st, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est600 SEK

Fickur 6st, varav 5st i silver
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Fickursställ 7st, varav 5st med fickur
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK

Fickursställ 7st
Final bid500 SEK
Est600 SEK

Kluster med bergskristall
Final bid700 SEK
Est600 SEK

Vävda mattor 2st
Final bid500 SEK
Est600 SEK