Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
957
Glas 7 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Bordsfotogenlampor ett par, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Tillbringare, Gefle, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Hals- och armband i silver, Saarela Arvo, Enköping
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Halsband med hänge, sterlingsilver
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Käppställ, Japan, 18/1900-tal
Käppställ, Japan, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Brosch i sterlingsilver, J.Thostrup, Norge
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Fickursställ med fickur 3st, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Fickursställ 4st med fickur, 1900-talets början
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Örhängen 2 par, 18k
Örhängen 2 par, 18k
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Servisdelar, "Blå blom", Gustavsberg
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Ring i sterlingsilver, Lantz, Stockholm, 2010
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Ring i silver, Lantz, Stockholm
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Ring i sterlingsilver, Lennse Andell, Stockholm
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ringar 2st i 18k, Maria Elmqvist, Trosa
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1949
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Edvin Ollers (1888-1959)
Edvin Ollers (1888-1959)
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Anders Björnhager (f.1956)
Anders Björnhager (f.1956)
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, Lars Sestervik för Steninge Slott
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
Final bid300 SEK
Est500 SEK
André Zurawski (f.1952)
André Zurawski (f.1952)
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Edvin Ollers (1888-1959)
Edvin Ollers (1888-1959)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Väskor 2st, Barbour
Väskor 2st, Barbour
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Final bid2,900 SEK
Est800 SEK
Fickur 5st, silver, bl.a. Roa Watch co.
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar, "Linda", Rörstrand
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Porslin 3 delar
Porslin 3 delar
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Servisdelar, "Wexiö", Arvid Ekberg för Gustavsberg
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur i brons, 1900-tal
Skulptur i brons, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Väska, "Alana", Mulberry, England
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Servisdelar 9st, "Pyro", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Halsband i sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Parti guldsmycken
Parti guldsmycken
Final bid11,000 SEK
Est9,000 SEK
Smycken 3 delar, silver
Smycken 3 delar, silver
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Margit Izsépy
Skulptur, Margit Izsépy
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Tekoppar 2st samt ett tefat, "Kirsikka", Inkeri Leivo för Arabia
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Hänge i sterlingsilver, England
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Armband i sterlingsilver, Hedwig Westermark, Stockholm
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Halsband i sterlingsilver
Halsband i sterlingsilver
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Eugenio Pattarino
Eugenio Pattarino
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Sängbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första del
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Bänk, jugend, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stolar ett par samt bord, rokokostil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, 2000-tal
Spegel, rokokostil, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK