Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Kopp med hänkel, silver, A.G.Dufva, Stockholm, 1905
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Byggsats, LEGO, Star Wars, 10188
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Nysilver 6 delar
Nysilver 6 delar
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Porslin 11 delar, 2000-tal
Porslin 11 delar, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Spatserkäpp med silverhandtag, MGAB
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvvas, Kina, troligen 1800-tal
Final bid6,200 SEK
Est400 SEK
Tågsats, Fleischmann
Tågsats, Fleischmann
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Spegel, 1900-tal
Spegel, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Pardörrar, 1800-tal
Pardörrar, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Ljudanläggning, mestadels Canton
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
1536
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Mortlar med stöt 9st, bl.a. Skultuna
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Vitrinskåp, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Handknuten matta, Kazak
Handknuten matta, Kazak
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Peder Duke (1938-2003)
Peder Duke (1938-2003)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Weekendbags 2st
Weekendbags 2st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Omtänksam", IKEA, 2000-tal
1545
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Termometrar 2st, bl.a. 1800-tal
1546
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Stormhatt, Drickson & co., London
1547
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Golvvas, 19/2000-tal
1548
Golvvas, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Nyckel, 1700-tal
1549
Nyckel, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Brevkortsalbum 4st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Skrin 3st, 18/1900-tal
Skrin 3st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Elljusstakar ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti dräktdelar
1554
Parti dräktdelar
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Parti glas, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Parti vaser, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
1557
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti silversmycken, bl.a. sterling
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
1559
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Silver 7 delar
1560
Silver 7 delar
Final bid5,600 SEK
Est4,000 SEK
Tizian, kopia efter
Tizian, kopia efter
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Pläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Alwin Dahl (1889-1971)
Alwin Dahl (1889-1971)
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stig Fyring
Stig Fyring
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1565
Final bid5,400 SEK
Est3,500 SEK
1566
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets början
Taklampa, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
1568
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
1569
Final bid200 SEK
Est400 SEK