Lowest lot number

Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Kopp med hänkel, silver, A.G.Dufva, Stockholm, 1905
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK

Final bid600 SEK
Est400 SEK

Byggsats, LEGO, Star Wars, 10188
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK

Nysilver 6 delar
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK

Final bid200 SEK
Est500 SEK

Porslin 11 delar, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Spatserkäpp med silverhandtag, MGAB
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Golvvas, Kina, troligen 1800-tal
Final bid6,200 SEK
Est400 SEK

Tågsats, Fleischmann
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Spegel, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Pardörrar, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK

Ljudanläggning, mestadels Canton
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK

Taklampa, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK

1536
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Mortlar med stöt 9st, bl.a. Skultuna
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Vaser 13st, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

Vitrinskåp, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Handknuten matta, Kazak
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Peder Duke (1938-2003)
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Final bid700 SEK
Est400 SEK

Weekendbags 2st
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

1545
Fåtölj med fotpall, "Omtänksam", IKEA, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1546
Termometrar 2st, bl.a. 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

1547
Stormhatt, Drickson & co., London
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1548
Golvvas, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1549
Nyckel, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Brevkortsalbum 4st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est600 SEK

Skrin 3st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Elljusstakar ett par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1554
Parti dräktdelar
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK

Parti glas, mestadels tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

Parti vaser, tidigt 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1557
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Parti silversmycken, bl.a. sterling
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK

1559
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK

1560
Silver 7 delar
Final bid5,600 SEK
Est4,000 SEK

Tizian, kopia efter
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Pläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Alwin Dahl (1889-1971)
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Stig Fyring
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1565
Final bid5,400 SEK
Est3,500 SEK

1566
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Taklampa, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

1568
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1569
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK