Lowest lot number

Väskor 3st, Reuitertassen, Belgien
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

Ringar 12st, silver
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK

Ringar 17st, mestadels sterlingsilver
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK

Glas 2 delar, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK

Pallar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Parti halsband, mestadels med natursten
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Fåtölj, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Tapetstock, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Handväskor 2st, samiskt hantverk
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Bordstelefoner 2st, LM Ericsson, "Kobra"
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK

Svärd, mellanöstern, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Fiskgryta, Spring, Schweiz
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Brevkortsalbum med bilder 2st, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Lyktor ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid800 SEK
Est500 SEK

Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est400 SEK

Simeon Öquist (1868-1955)
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK

Kandelaber, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Stor vattentunna, allmoge, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Kaj Piehl
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

Märkessköld med medaljer
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Fasadskylt, "Antikt"
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Kryddhyllor 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Parti kuriosa, mestadels 17- och 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK

Samling häften, "Svenska slott och herresäten", ny följd
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Brevkortsalbum 3st med bilder, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Häften 10st, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Vaser 25st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Vaser 15st, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK

Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Björn Julin (1902-1971)
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Vaser 9 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est400 SEK

Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK

Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK

Ullpläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Emaljerat 3 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Glas 4 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 SEK

Ytterfoder 13st
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK