Väskor 3st, Reuitertassen, Belgien
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Ringar 12st, silver
Ringar 12st, silver
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
Ringar 17st, mestadels sterlingsilver
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK
Glas 2 delar, omkring år 1900
Glas 2 delar, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Stolar 6st, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Pallar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Parti halsband, mestadels med natursten
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Fåtölj, 1960-tal
Fåtölj, 1960-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Tapetstock, 1800-tal
Tapetstock, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Handväskor 2st, samiskt hantverk
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bordstelefoner 2st, LM Ericsson, "Kobra"
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Svärd, mellanöstern, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Brevkortsalbum med bilder 2st, mestadels 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis, Royal Tuscan, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lyktor ett par, 1900-tal
Lyktor ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Blåtonat glas 13 delar, bl.a. Gullaskruf
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Simeon Öquist (1868-1955)
Simeon Öquist (1868-1955)
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Brännvinsflaskor 5st, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK
Kandelaber, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stor vattentunna, allmoge, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Kaj Piehl
Kaj Piehl
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Märkessköld med medaljer
Märkessköld med medaljer
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fasadskylt, "Antikt"
Fasadskylt, "Antikt"
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kryddhyllor 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti kuriosa, mestadels 17- och 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Samling häften, "Svenska slott och herresäten", ny följd
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Brevkortsalbum 3st med bilder, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Häften 10st, "Från källorna till havet", Karl Erik Forslund
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Vaser 25st, omkring år 1900
Vaser 25st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Vaser 15st, omkring år 1900
Vaser 15st, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 SEK
Flaskor med propp 13st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Björn Julin (1902-1971)
Björn Julin (1902-1971)
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vaser 9 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Final bid2,500 SEK
Est1,500 SEK
Stor tomtefigur, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Ullpläd, Birgitta Bengtsson Björk för Klippan
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Emaljerat 3 delar
Emaljerat 3 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Glas 4 delar, omkring år 1900
Glas 4 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 13st
Ytterfoder 13st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK