Gröntonat glas 16 delar
1424
Gröntonat glas 16 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est800 SEK
1426
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vas, Kina, Kanton, 18/1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK
Frederick Hines (1852-1952)
1429
Frederick Hines (1852-1952)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordsuppsats, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Pardörrar, 1800-tal
1431
Pardörrar, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Flaskor 6st, 18/1900-tal
1432
Flaskor 6st, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Moccaskedar 6+1, silver
Moccaskedar 6+1, silver
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Mikroskop, E.Leitz, Wetzlar
1434
Mikroskop, E.Leitz, Wetzlar
Final bid700 SEK
Est600 SEK
Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Dam- samt herrfickur, silver
Dam- samt herrfickur, silver
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1437
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Glas 7 delar, museikopior
1438
Glas 7 delar, museikopior
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1439
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Hans Tollsten (1930-1994)
Hans Tollsten (1930-1994)
Final bid100 SEK
Est500 SEK
1442
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dessertglas 6st, omkring 1900-talets mitt
1443
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Keramik 11 delar
1444
Keramik 11 delar
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Nysilver 3 delar, England
Nysilver 3 delar, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Keramik 12 delar
1446
Keramik 12 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Glas 16 delar, mestadels Gullaskruf
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Luftpistoler 2st, Zenit samt Excellent
1449
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK
Kuddar 2st, 1900-tal
1450
Kuddar 2st, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stövelknekt, 19/2000-tal
1452
Stövelknekt, 19/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Byrå i miniatyr, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Textilt handtryck, Hans Prins
Textilt handtryck, Hans Prins
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Gårdspump, AHG, 1900-tal
1457
Gårdspump, AHG, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
1459
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
1460
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Konstglas 5 delar
1461
Konstglas 5 delar
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skinnjacka, Massimo Dutti, Italien
1462
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fickursställ 8st
1464
Fickursställ 8st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Reseskildringar 6st, Sven Hedin
1465
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Smycken 7 delar
Smycken 7 delar
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
Dubbelvepa, allmoge, 1900-talets början
1467
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Fickursställ med fickur 2st
Fickursställ med fickur 2st
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Väska, Reuitertassen, Belgien
Väska, Reuitertassen, Belgien
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Dockteater, Allers Familje-Journal, 1920-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Gardinkappa samt duk, jugend, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Högtalare ett par, Jamo Art, Danmark
Final bid300 SEK
Est500 SEK