Lowest lot number

1424
Gröntonat glas 16 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Final bid600 SEK
Est800 SEK

1426
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Final bid400 SEK
Est500 SEK

Vas, Kina, Kanton, 18/1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK

1429
Frederick Hines (1852-1952)
Final bid100 SEK
Est500 SEK

Bordsuppsats, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1431
Pardörrar, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK

1432
Flaskor 6st, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK

Moccaskedar 6+1, silver
Final bid700 SEK
Est500 SEK

1434
Mikroskop, E.Leitz, Wetzlar
Final bid700 SEK
Est600 SEK

Herrarmbandsur 2st, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Dam- samt herrfickur, silver
Final bid300 SEK
Est400 SEK

1437
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK

1438
Glas 7 delar, museikopior
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1439
Final bid500 SEK
Est500 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Hans Tollsten (1930-1994)
Final bid100 SEK
Est500 SEK

1442
Final bid300 SEK
Est500 SEK

1443
Dessertglas 6st, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est400 SEK

1444
Keramik 11 delar
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Nysilver 3 delar, England
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1446
Keramik 12 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Glas 16 delar, mestadels Gullaskruf
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1449
Luftpistoler 2st, Zenit samt Excellent
Final bid1,500 SEK
Est600 SEK

1450
Kuddar 2st, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK

Taklampa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1452
Stövelknekt, 19/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK

Kryddhylla, Höganäs, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK

Byrå i miniatyr, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK

Final bid700 SEK
Est500 SEK

Textilt handtryck, Hans Prins
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1457
Gårdspump, AHG, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1459
Vägglampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1460
Matservisdelar, "Vineta", Rörstrand
Final bid200 SEK
Est400 SEK

1461
Konstglas 5 delar
Final bid300 SEK
Est800 SEK

1462
Skinnjacka, Massimo Dutti, Italien
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK

1464
Fickursställ 8st
Final bid800 SEK
Est500 SEK

1465
Reseskildringar 6st, Sven Hedin
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Smycken 7 delar
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK

1467
Dubbelvepa, allmoge, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est500 SEK

Fickursställ med fickur 2st
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK

Väska, Reuitertassen, Belgien
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Dockteater, Allers Familje-Journal, 1920-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK

Gardinkappa samt duk, jugend, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK

Högtalare ett par, Jamo Art, Danmark
Final bid300 SEK
Est500 SEK