Lowest lot number

1279
Strutvaser 5st, omkring år 1900
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

1281
Vattenfallsblandare, Axor Starck V, Philippe Starck
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

1282
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK

Skål på fot, silver, 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK

1284
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Kniv, P.Holmberg, Eskilstuna
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1286
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK

1287
Skulptur i brons, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Flakonger 12st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK

Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK

1291
Glas 13 delar
Final bid400 SEK
Est600 SEK

1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1293
Fiskerullar 2st, ABU
Final bid2,500 SEK
Est600 SEK

1294
Armbandsur 5st, Swatch
Final bid800 SEK
Est500 SEK

Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK

1296
Oro, allmoge, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK

1297
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Glas 12 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est600 SEK

1299
Systemkamera, Nikon D90
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

1300
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

1302
Glas 11 delar, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Glas 10 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est600 SEK

1304
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK

Final bid1,100 SEK
Est500 SEK

Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK

Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK

1308
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK

1309
Flakonger 13st, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK

Bordsfotogenlampor 7st, 1900-talets början
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK

1311
Damarmbandsur 2st, Certina
Final bid500 SEK
Est400 SEK

Smycken 3 delar, 18k
Final bid6,400 SEK
Est5,000 SEK

Parti halsband i 18k
Final bid7,600 SEK
Est7,000 SEK

Emaljerad skylt, "Väntrum", 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK

1315
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est500 SEK

1316
Väggpendyl, gustaviansk stil, J.W.Grönbäcks, Stockholm
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Fickursställ 11st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK

1318
Fickur 3st samt damfickur 3st, Unic, Tärnan, m.m.
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK

Lergods 8 delar, Nittsjö
Final bid800 SEK
Est800 SEK

Tillbringare, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK

Käppställ, 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK

Skål, Spanien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK

1323
Stengods 9 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Final bid600 SEK
Est600 SEK

Ytterfoder 3st, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK

Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK

Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK

Final bid400 SEK
Est600 SEK