Strutvaser 5st, omkring år 1900
1279
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Strutvaser 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Vattenfallsblandare, Axor Starck V, Philippe Starck
1281
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
1282
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skål på fot, silver, 1900-tal
Skål på fot, silver, 1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
Fickursställ med fickur 5st, tidigt 1900-tal
1284
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Kniv, P.Holmberg, Eskilstuna
Kniv, P.Holmberg, Eskilstuna
Final bid500 SEK
Est500 SEK
1286
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Skulptur i brons, 1900-talets andra hälft
1287
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spatserkäpp, 1900-tal
1288
Spatserkäpp, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Flakonger 12st, omkring år 1900
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Kvicksilverfolierat glas 11 delar, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Glas 13 delar
1291
Glas 13 delar
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
1292
Vaser 11st, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fiskerullar 2st, ABU
1293
Fiskerullar 2st, ABU
Final bid2,500 SEK
Est600 SEK
Armbandsur 5st, Swatch
1294
Armbandsur 5st, Swatch
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Glas 19 delar, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Oro, allmoge, 1900-tal
1296
Oro, allmoge, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Peacock" samt "Eden", Kosta
1297
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Glas 12 delar, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est600 SEK
Systemkamera, Nikon D90
1299
Systemkamera, Nikon D90
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
1300
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Glas 11 delar, omkring år 1900
1302
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Glas 10 delar, omkring år 1900
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Ljusstakar 11st, tidigt 1900-tal
1304
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 8st, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est600 SEK
Vaser 8 delar, tidigt 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Vattenkaraffer med glas 7st, tidigt 1900-tal
1308
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Flakonger 13st, omkring år 1900
1309
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, 1900-talets början
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Damarmbandsur 2st, Certina
1311
Damarmbandsur 2st, Certina
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Smycken 3 delar, 18k
Smycken 3 delar, 18k
Final bid6,400 SEK
Est5,000 SEK
Parti halsband i 18k
Parti halsband i 18k
Final bid7,600 SEK
Est7,000 SEK
Emaljerad skylt, "Väntrum", 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vas, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
1315
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Väggpendyl, gustaviansk stil, J.W.Grönbäcks, Stockholm
1316
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fickursställ 11st, 18/1900-tal
Final bid900 SEK
Est600 SEK
Fickur 3st samt damfickur 3st, Unic, Tärnan, m.m.
1318
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
Lergods 8 delar, Nittsjö
Lergods 8 delar, Nittsjö
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Tillbringare, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Käppställ, 1900-tal
Käppställ, 1900-tal
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Skål, Spanien, 1900-tal
Skål, Spanien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stengods 9 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge för Gustavsberg
1323
Final bid600 SEK
Est600 SEK
Ytterfoder 3st, Gustavsberg, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, tidigt 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Vaser 14st, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est600 SEK