Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Vägghylla, String, 2000-tal
Vägghylla, String, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Snedklaffssekretär, 1700-tal
Snedklaffssekretär, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Toilettemöbel, empire, 1800-talets början
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, Kina, 1900-tal
Skåp, Kina, 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Barskåp, Kina, 1900-tal
Barskåp, Kina, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Cafémöbel 3 delar, 19/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Bänk, modell 153B, Alvar Aalto för Aartek, 2009
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Golvur, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Duxello", DUX, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Schackbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Underrede till biblioteksbord, barockstil, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, Ove Feuk för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Kommod, 1900-talets början
Kommod, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Stolar 4st, Bauhaus-modell, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Sortimentskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Satsbord 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Soffa, Hämeen Kalustaja Ky, Lahti, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Blombord, funkis, 1940-tal
Blombord, funkis, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Pardörrar av gotisk typ
Pardörrar av gotisk typ
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
Golvlampa, "Can", Mattias Stålbom för Zero, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Biblioteksbord, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Karlstad", IKEA, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK