Lowest lot number

Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

Vägghylla, String, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Snedklaffssekretär, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK

Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK

Bokhylla, jugend, 1900-talets början
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK

Stolar 4st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

Stolar 3st, "Masters", Philippe Starck för Kartell
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK

Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Skåp, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Toilettemöbel, empire, 1800-talets början
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK

Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK

Skåp, Kina, 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Barskåp, Kina, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Cafémöbel 3 delar, 19/2000-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK

Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK

Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK

Bänk, modell 153B, Alvar Aalto för Aartek, 2009
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK

Golvur, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK

Fåtölj, "Duxello", DUX, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK

Schackbord, omkring 1800-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK

Underrede till biblioteksbord, barockstil, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK

Byrå, Ove Feuk för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK

Bokskåp, "Sekreterarmöbel", Åtvidaberg, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Kommod, 1900-talets början
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK

Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK

Konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK

Stolar 4st, Bauhaus-modell, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK

Sortimentskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK

Satsbord 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK

Soffa, Hämeen Kalustaja Ky, Lahti, Finland, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK

Blombord, funkis, 1940-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK

Pardörrar av gotisk typ
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK

Golvlampa, "Can", Mattias Stålbom för Zero, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK

Biblioteksbord, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK

Fåtölj, "Karlstad", IKEA, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK