Golvur, rokoko, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1940-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slagbord, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, sengustavianskt, 1800-talets början
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, Gastone Rinaldi, Italien
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, Horsnaes, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Parksoffa, Byarum, 19/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Cafébord, tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Parkbänksgavlar ett par, Norra Hammar, tidigt 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Parkbänksgavlar ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Trädgårdssoffa, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Hörnskåp, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Hylla i 2 sektioner, "Niklas", Rutger Andersson för IKEA
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, 1930/40-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, art deco, 1920/30-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Läsbord, Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st ,allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, gustaviansk stil, Västgöta Möbelindustri, Tibro
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, 19/2000-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, Gastone Rinaldi, Italien
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Matbord, Sverige, 2007
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Piedestal, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Byrå, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Hylla/fack, 1900-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Däckstol med pall, "Heidelberg", Classic Garden
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Panel, renässans, 1600-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Bord, allmoge barock, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Karmstol, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, senempire, omkring 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, 1800-talets första del
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fällbord, 1800-talets första första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, Thonet-modell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Säng, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 4st, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK