Väggskåp, allmoge, daterat 1782_17823a_8dc5eaf572369c1_lg.jpeg
304
Väggskåp, allmoge, daterat 1782
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, modell 91, Svend Skipper, Danmark, 1950/60-tal_17205a_8dc5ac2fbe517a6_lg.jpeg
Fåtölj, modell 91, Svend Skipper, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering8 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, Rättvik, 1780-tal_18010a_8dc5f804f0d35a2_lg.jpeg
Väggskåp, allmoge, Dalarna, Rättvik, 1780-tal
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal_17962a_8dc5f80c18a49a9_lg.jpeg
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten_17570a_8dc5de7468b0623_lg.jpeg
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Karmstol, allmoge, södra Sverige, daterad 1794_16708a_8dc593c9e38ef3e_lg.jpeg
Karmstol, allmoge, södra Sverige, daterad 1794
Slutpris7 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800_17298a_8dc5ac321bdb72b_lg.jpeg
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Hörnkärlhylla, allmoge, 17/1800-tal_17829a_8dc5eaf622914a7_lg.jpeg
Hörnkärlhylla, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Hednabord, allmoge, 1800-tal_17960a_8dc5f80cfdf54f8_lg.jpeg
Hednabord, allmoge, 1800-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början_17602a_8dc5de75045161c_lg.jpeg
Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Serveringsvagn, Danmark, 1950/60-tal_17206a_8dc5ac32a5fa29b_lg.jpeg
Serveringsvagn, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Mina", Bruno Mathsson för Mathsson International_17120a_8dc594e35def732_lg.jpeg
Fåtölj, "Mina", Bruno Mathsson för Mathsson International
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Sideboard, "Comet", Bogeryds möbelfabrik, 1960-tal_17038a_8dc5ae69e57c6d1_lg.jpeg
Sideboard, "Comet", Bogeryds möbelfabrik, 1960-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, rokoko, 1700-tal_16501a_8dc594a1fa5dfc5_lg.jpeg
Byrå, rokoko, 1700-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Öronlappsfåtölj, Halvor Bakke för Signature Collection, Norge_17369a_8dc5ac32fc98fdf_lg.jpeg
Öronlappsfåtölj, Halvor Bakke för Signature Collection, Norge
Slutpris1 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800_17370a_8dc5ac3375afa9a_lg.jpeg
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal_16991a_8dc5ac33fee17cc_lg.jpeg
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, Stockholmsarbete i senbarock, 1700-talets första hälft_17188a_8dc5ac3476cf54c_lg.jpeg
Byrå, Stockholmsarbete i senbarock, 1700-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Soffa, "Lindegård", Carl Malmsten, 1940/50-tal_17313a_8dc5ac35ea9af5f_lg.jpeg
Soffa, "Lindegård", Carl Malmsten, 1940/50-tal
Slutpris600 SEK
Värdering4 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal_17963a_8dc5f80dfb0dc9a_lg.jpeg
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris25 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Pelarbord, allmoge, Västerbotten, 1800-tal_17836a_8dc5eaf76dabbf1_lg.jpeg
Pelarbord, allmoge, Västerbotten, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Stol, barock, 16/1700-tal_17838a_8dc5eaf849e559a_lg.jpeg
Stol, barock, 16/1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvur, Stjärnsund, 1700-tal_17800a_8dc5eaf90b0e26c_lg.jpeg
Golvur, Stjärnsund, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Geridong, empirestil, 1800-tal_17579a_8dc5de75b0f5c6f_lg.jpeg
Geridong, empirestil, 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, varav 3st gustavianska Stockholmsarbeten_17605a_8dc5de767658636_lg.jpeg
Stolar 4st, varav 3st gustavianska Stockholmsarbeten
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Byrå, sengustaviansk, 1800-talets början_17312a_8dc5ac3694ba304_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Stolar 4st, "Garmi", Nils Jonsson för Troeds_17034a_8dc5ac376c798ce_lg.jpeg
Stolar 4st, "Garmi", Nils Jonsson för Troeds
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Pelarbord, 1800-talets slut_17571a_8dc5de7797e1a97_lg.jpeg
Pelarbord, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Etagebord, 1900-talets slut_17607a_8dc5de7801084c8_lg.jpeg
Etagebord, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese_17109a_lg.jpeg
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Urna med piedestal, Höganäs, omkring år 1900_17237a_8dc5ac38197eb76_lg.jpeg
Urna med piedestal, Höganäs, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal_16992a_8dc5ac390ffac9f_lg.jpeg
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1800-talets slut_17039a_8dc5ac397ba671d_lg.jpeg
Spegel med konsolbord, sengustaviansk stil, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal_16504a_8dc594d8aa0028b_lg.jpeg
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, "Moment", Niels Gammelgaard för IKEA_16817a_8dc594d91311494_lg.jpeg
Bokhylla, "Moment", Niels Gammelgaard för IKEA
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Stolar 4st, provinsarbeten i rokoko, 17/1800-tal_17354a_8dc5ae6a3ede71a_lg.jpeg
Stolar 4st, provinsarbeten i rokoko, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtöljer ett par, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese_17638a_8dc5de7898572d7_lg.jpeg
Fåtöljer ett par, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Kiststol, allmoge, Dalarna, daterad 1786_18012a_8dc5f80ee59ca46_lg.jpeg
Kiststol, allmoge, Dalarna, daterad 1786
Slutpris1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Bord, allmoge barock, daterat 1847_18068a_8dc5fba2649f6d6_lg.jpeg
Bord, allmoge barock, daterat 1847
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar ett par, "Step", Mac Stopa för Tonon, Italien_17204a_8dc5ac3aa375a3c_lg.jpeg
Stolar ett par, "Step", Mac Stopa för Tonon, Italien
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bankett, Karl Johan stil, 1900-talets början_17299a_8dc5ac3ae32c69b_lg.jpeg
Bankett, Karl Johan stil, 1900-talets början
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kontorsstol, England, 1900-talets senare del_17373a_8dc5ac3b4e8a164_lg.jpeg
Kontorsstol, England, 1900-talets senare del
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Gondol", Gillis Lundgren för IKEA_17374a_8dc5ac3b9f1b3bf_lg.jpeg
Fåtölj, "Gondol", Gillis Lundgren för IKEA
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Piedestal, omkring år 1900_17392a_8dc5ac3bfb9bb3f_lg.jpeg
Piedestal, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Parbord, Lysberg & Hansen, Köpenhamn_17385a_8dc5ac3c4cab045_lg.jpeg
Parbord, Lysberg & Hansen, Köpenhamn
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Fåtölj, Karl Erik Ekselius för JOC_17377a_8dc5ac3caa14e0e_lg.jpeg
Fåtölj, Karl Erik Ekselius för JOC
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Mingo", Yngve Ekström för Swedese_17945a_8dc5f80f96712c1_lg.jpeg
Fåtölj, "Mingo", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, 1940-tal_18026a_8dc5f8102e4030b_lg.jpeg
Soffbord, 1940-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK