Väggskåp, allmoge, daterat 1845
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, kolonialstil, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
Karmstolar ett par, "Louis Ghost", Philippe Starck för Kartell
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Hallmöbel, art deco, troligen Italien, 1920/30-tal
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Skrivbord, sengustaviansk stil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2004
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Slagbord, England, 1800-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Final bid4,800 SEK
Est3,000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 8st, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Vitrinskåp, omkring år 1900
Vitrinskåp, omkring år 1900
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "Timeout", Jahn Aamodt för Conform
Final bid6,200 SEK
Est4,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1854
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
Skåp, barockstil, 1800-talets slut
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 3+1, "Myran", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1990-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Stolar 4st, "Vindö", Svante Skogh, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Skrivbord, Nordiska Kompaniet, 1900-talets första hälft
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Karmstol, Höng Stolefabrik, Danmark, 1950/60-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Bänk, "Club 60", Alf Svensson och Ingvar Sandström för Fröseke, 1960-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
Taburett, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Jalusiskåp, 1900-talets första hälft.
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Sybord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 20st, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid6,400 SEK
Est3,000 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Skrin på benställning, barock, 1700-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Bord, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Taburetter ett par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Golvur, barock, 1700-tal
Golvur, barock, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Puderstol, rokokostil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Bokhyllor ett par, Art Deco, 1930-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Salskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Fåtölj, "GOGO/HEJ/SVEJS", Charlotte Rude & Hjördis Olsson Une för IKEA
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Kontorsstol, Pegasus, England, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Sideboard, 1960-tal
Sideboard, 1960-tal
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK