Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Kubbstol, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, art deco, 1930-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bockbord med bänk, "Ernst", Ernst Kirschsteiger, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
Konsolbord, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Pallar ett par, Sören Hantverk Snickeri, Garsås
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Lampbord, empirestil, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, "Stora Fjäderbrickan", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla i tre sektioner, Bertil Fridhagen för Bodafors
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Matsalsgrupp 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Matbord, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Soffbord, Grete Jalk, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, "Della", IKEA, 1960-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bord, 1920/30-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Tebord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Kubbstolar 2st
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Karmstol, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, Louis XVI 1700-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrin, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Golvur, 1800-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffa, Chippendale, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, Chippendale, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Pelarbord, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Pottskåp, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Sidobord, Kina, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Piedestal, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Stolar 6st, allmoge barock, 17/1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffbord, Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Sidobord, art deco, 1900-talets första hälft
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Moped, Vespa Piaggio, Ciao
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Snickarbänk, Sjöbergs, 1500BS
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Hurtsar ett par, Anna Castelli för Kartell
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bil, Peugeot 206 1.6, 2002
Slutpris7 200 SEK
Värdering5 000 SEK