Taklampa, modell T507, Hans Agne Jakobsson, Markaryd_12480a_8dc2d94a4fe8967_lg.jpeg
14
Taklampa, modell T507, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Bergsmanskrona, Bob Thunell, Falun, 1994_12595a_8dc2d9705afbe8d_lg.jpeg
36
Bergsmanskrona, Bob Thunell, Falun, 1994
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft_12023a_8dc2d97fda6aa74_lg.jpeg
62
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordslampa, efter Paul Aichele, 1900-talets början_12263a_8dc2d9878e8384e_lg.jpeg
76
Bordslampa, efter Paul Aichele, 1900-talets början
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första del_12844a_8dc2e2701041093_lg.jpeg
118
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första del
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordslampa, Halvar Friesendahl, 1900-talets första del_12256a_8dc2d9be06828b3_lg.jpeg
148
Bordslampa, Halvar Friesendahl, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, Olof Ahlberg, daterad 1911_12258a_8dc2d9c52a74e57_lg.jpeg
158
Bordslampa, Olof Ahlberg, daterad 1911
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljuskrona, oskariansk, omkring år 1900_11686a_8dc23e6690923c0_lg.jpeg
182
Ljuskrona, oskariansk, omkring år 1900
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Bordslampa, Bernhem Linder, jugend, tidigt 1900-tal_12259a_8dc2d9d5e5fb065_lg.jpeg
186
Bordslampa, Bernhem Linder, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft_12539a_8dc2c8ee74282e6_lg.jpeg
193
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut_12420a_8dc2bacc2d87b56_lg.jpeg
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal_11794a_8dc23eaf968ce4c_lg.jpeg
198
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal_11684a_8dc2d9dcad11292_lg.jpeg
199
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Kandelaber, 19/2000-tal_12025a_8dc2d9f245df32a_lg.jpeg
Kandelaber, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, modell 2560, Josef Frank för firma Svenskt Tenn_12795a_8dc2e272a7f22b0_lg.jpeg
280
Taklampa, modell 2560, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft_11996a_8dc2e43b7549af9_lg.jpeg
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, jugend, Peter Tereszczuk, Österrike, 1900-talets början_12255a_8dc2e443e76453f_lg.jpeg
Bordslampa, jugend, Peter Tereszczuk, Österrike, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Vägglykta, 1800-tal_12722a_8dc2e44ca898a69_lg.jpeg
Vägglykta, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal_11875a_8dc269eea3cb41c_lg.jpeg
599
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordslampor ett par, Lamp Gustaf, 1980/90-tal_12060a_8dc2750217d5ea3_lg.jpeg
684
Bordslampor ett par, Lamp Gustaf, 1980/90-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 4st, Sigurd Persson_12268a_8dc28f276be53e7_lg.jpeg
718
Ljusstakar 4st, Sigurd Persson
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolplykta, omkring år 1900_12680a_8dc2daacb9909e7_lg.jpeg
731
Stolplykta, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Kina, 1900-talets första hälft_12897a_8dc2e3f54e35733_lg.jpeg
773
Kandelaber, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal_11995a_8dc27504c029ebb_lg.jpeg
777
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1800-tal_11901a_8dc269f02a02290_lg.jpeg
864
Ljuskrona, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft_12690a_8dc2daae0ff073b_lg.jpeg
878
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Eskilstuna Armatur, 1900-talets andra hälft_12578a_8dc2c8f8075d5d2_lg.jpeg
Bordslampa, Eskilstuna Armatur, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal_11795a_8dc2697a4910e26_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora_11531a_8dc22af7a2f64e4_lg.jpeg
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, omkring år 1900_11932a_8dc269f2d9fe9e1_lg.jpeg
Vägglampa, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, jugend, 1900-talets början_12494a_8dc2c8f93d4c87f_lg.jpeg
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, daterad 2002_12663a_8dc2d348a588c19_lg.jpeg
Takkrona, daterad 2002
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, funkis, 1940-tal_12502a_8dc2c8fa7691438_lg.jpeg
Taklampa, funkis, 1940-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft_12538a_8dc2c8fb013d7c8_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft_12457a_8dc2bc58bc5d2dd_lg.jpeg
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900_11981a_8dc275084810fe6_lg.jpeg
Bordslampa, omkring år 1900
Slutpris28 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, jugend, 1900-talets början_12277a_8dc28f2db8417a0_lg.jpeg
Bordslampor ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Taklykta, 1900-talets andra hälft_12307a_8dc28f2ede016f0_lg.jpeg
Taklykta, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor 2st, Rupert Nikoll, 1960-tal_12535a_8dc2c8fbf6ead4b_lg.jpeg
Taklampor 2st, Rupert Nikoll, 1960-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-tal_12634a_8dc2d34b5ac9421_lg.jpeg
1168
Bordslampa, barockstil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal_12250a_8dc28f2fc578b47_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors_11952a_8dc2750dbd65087_lg.jpeg
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft_11889a_8dc2750eca30332_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft_12580a_8dc2c8fed9a4f61_lg.jpeg
1267
Golvlampa, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft_12594a_8dc2c8ff108ab6c_lg.jpeg
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bordsfotogenlampa, omkring år 1900_12046a_8dc2750f91cc274_lg.jpeg
1291
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets första hälft_11990a_8dc2750fc7ba4ff_lg.jpeg
1292
Taklampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft_11594a_8dc22b0049d1963_lg.jpeg
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK