Spegellampetter ett par, rokoko, Sydeuropa, 1700-tal_11740a_8dc2d958ce07bb4_lg.jpeg
23
Spegellampetter ett par, rokoko, Sydeuropa, 1700-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, "Åskbollen", Eero Aarnio, Finland_11683a_8dc23e687a84fce_lg.jpeg
Fåtölj, "Åskbollen", Eero Aarnio, Finland
Slutpris15 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Skåp, rokoko, 1700-tal_11690a_8dc23e69a359e6d_lg.jpeg
303
Skåp, rokoko, 1700-tal
Slutpris17 500 SEK
Värdering4 000 SEK
Skåp, gustavianskt, 1800-tal_11681a_8dc23e6a7aa8fe0_lg.jpeg
304
Skåp, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Bord, barockstil, 1800-tal_11810a_8dc2696d7f696c4_lg.jpeg
307
Bord, barockstil, 1800-tal
Slutpris6 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Fåtölj, Andersen & Palle Pedersen för Horsnæs Møbler, Danmark_11540a_8dc2da06caac705_lg.jpeg
Fåtölj, Andersen & Palle Pedersen för Horsnæs Møbler, Danmark
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Modell 2256", Börge Mogensen för Fredericia Stolefabrik, Danmark_11943a_8dc2da0761bb072_lg.jpeg
Fåtöljer ett par, "Modell 2256", Börge Mogensen för Fredericia Stolefabrik, Danmark
Slutpris6 400 SEK
Värdering8 000 SEK
Klädskåp, gustavianskt, 1800-talets första hälft_12389a_8dc2da08e1279d7_lg.jpeg
Klädskåp, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Slutpris8 400 SEK
Värdering10 000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Slädestolen", Börge Mogensen för Fredericia Stolefabrik_11942a_8dc2da12813b1ba_lg.jpeg
Fåtölj med fotpall, "Slädestolen", Börge Mogensen för Fredericia Stolefabrik
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Stolar 4st, transitionsmodell, 1800-tal_11691a_8dc23e6b41b73d8_lg.jpeg
Stolar 4st, transitionsmodell, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början_11679a_8dc23e6bb6981b1_lg.jpeg
Soffa, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtölj, "Farmor", Carl Malmsten_11675a_8dc23e6c53719aa_lg.jpeg
Fåtölj, "Farmor", Carl Malmsten
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvhörnskåp, allmoge, Värmland, 1800-tal_12390a_8dc2bacdfaa946a_lg.jpeg
Golvhörnskåp, allmoge, Värmland, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal_12416a_8dc2bace80fbe6a_lg.jpeg
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
Skåp, 1930-tal_12826a_8dc2e273d03adb8_lg.jpeg
Skåp, 1930-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Nattduksbord ett par, "Birgitta", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik_12403a_8dc2bacefe27cdd_lg.jpeg
324
Nattduksbord ett par, "Birgitta", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Hängskåp, Rogsta, Hälsingland, daterat 1736_12387a_8dc2bacf613ba59_lg.jpeg
Hängskåp, Rogsta, Hälsingland, daterat 1736
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Matsalsmöblemang 11 delar, gustaviansk stil, 1900-tal_11808a_8dc2696e1c806be_lg.jpeg
Matsalsmöblemang 11 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Dagbädd, "Berlin", Bruno Mathsson_12152a_8dc282674ad3683_lg.jpeg
Dagbädd, "Berlin", Bruno Mathsson
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Strålabord, allmoge, 1800-tal_12477a_8dc2c8f14591e89_lg.jpeg
Strålabord, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffbord, omkring 1900-talets mitt_12178a_8dc2e3fa58d36cf_lg.jpeg
Soffbord, omkring 1900-talets mitt
Slutpris8 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal_11780a_8dc23eb28adc993_lg.jpeg
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft_12156a_8dc282b386f04c7_lg.jpeg
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del_12677a_lg.jpeg
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800_12333a_8dc2e3fbcecafd8_lg.jpeg
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, "Hemmakväll", Carl Malmsten_11900a_8dc269ec2be3c65_lg.jpeg
Soffa, "Hemmakväll", Carl Malmsten
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal_11693a_8dc23e6ca370e66_lg.jpeg
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal_11689a_8dc23e6cf8e3dda_lg.jpeg
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Sektionsbokylla, Hugo Troeds, 1950/60-tal_11673a_8dc23e6d5b60bdd_lg.jpeg
Sektionsbokylla, Hugo Troeds, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft_12114a_8dc2e3fe5e301a8_lg.jpeg
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal_12740a_8dc2daa97b68be5_lg.jpeg
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 3st, provinsarbeten i rokoko, 1700-tal_12772a_8dc2e3feebb4467_lg.jpeg
Stolar 3st, provinsarbeten i rokoko, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, 18/1900-tal_11809a_8dc2696fdc054b2_lg.jpeg
Slagbord, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, 18/1900-tal_11779a_8dc23eb2e95c2aa_lg.jpeg
Slagbord, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-talets slut_11672a_8dc23e6e14010c4_lg.jpeg
Skåp, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal_11975a_8dc2750a0a3725b_lg.jpeg
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, "Oktober", Carl Malmsten_11688a_8dc23e6e7783592_lg.jpeg
Skåp, "Oktober", Carl Malmsten
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, 1700-tal_11544a_8dc2e4028dcc015_lg.jpeg
Karmstolar ett par, Louis XV, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, 1800-tal_12159a_8dc2826bab0d3a7_lg.jpeg
Skåp, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, Louis XV, 1700-tal_11548a_8dc2e40313470ea_lg.jpeg
Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Kista, allmoge, Södra Sverige, daterad 1813_11979a_8dc2752940103a8_lg.jpeg
Kista, allmoge, Södra Sverige, daterad 1813
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänk, 1800-tal_12379a_8dc2bacfd396a73_lg.jpeg
Skänk, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, "Nya Berlin", Carl Malmsten_11676a_8dc23e6eab1c733_lg.jpeg
Soffa, "Nya Berlin", Carl Malmsten
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800_12130a_8dc2e40846737e1_lg.jpeg
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 1800-tal_12129a_8dc2e408a84e746_lg.jpeg
Taburett, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 2st, barock, 1700-talets första hälft_12584a_8dc2c8f1c97aac1_lg.jpeg
Stolar 2st, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets början_12591a_8dc2c8f21c56db0_lg.jpeg
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft_12699a_8dc2daaa3ffc9c3_lg.jpeg
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK