Affisch, Miró
Slutpris300 SEK

Serveringssked i silver, C.G.Hallberg, Stockholm
Slutpris400 SEK

Herrarmbandsur 2st
Slutpris1 000 SEK

Ljuslykta, Orrefors
Slutpris100 SEK

Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1951
Slutpris1 300 SEK

Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1952
Slutpris1 400 SEK

Serietidningar, Fantomen, nr.1-26, 1953
Slutpris1 200 SEK

Vas i sterlingsilver, 1900-tal
Slutpris800 SEK

Ljusstake, Gunnar Ander för Ystad Metall
Slutpris300 SEK

Dalahäst, 1900-talets början
Slutpris600 SEK

Vette, 1900-tal
Slutpris500 SEK

Peter Dahl
Slutpris400 SEK

John Bauer, efter
Slutpris6 000 SEK

Herrarmbandsur, Certina, New Art
Slutpris900 SEK

Träskurna figurer 2st, J.Blanck, Rättvik
Slutpris200 SEK

Schatull 2st, bl.a. Frankrike, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK

Brodyrer 2st, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK

Okänd konstnär, Ryssland
Slutpris500 SEK

Adolf Melin (1880-1958)
Slutpris700 SEK

Trappmatta
Slutpris100 SEK

Skedar 5st, sterlingsilver, Danmark
Slutpris1 300 SEK

Lampskärm, "Gröna Fåglar", firma Svenskt Tenn
Slutpris600 SEK

Broscher 2st
Slutpris1 900 SEK

Handväskor 2st, Mulberry, England
Slutpris900 SEK

Rakknivset, Erik Anton Berg, Eskilstuna, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK

Textilt handtryck, "Rabarber", Jobs, Leksand
Slutpris600 SEK

Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Slutpris1 300 SEK

Matbord, "Zigzag", Hans K.
Slutpris500 SEK

Möblemang 11 delar, Brafab
Slutpris2 500 SEK

Skåp, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK

Hatthylla, omkring år 1900
Slutpris500 SEK

Bestickschatull, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK

Spegelbyrå, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK

Kista, barock, 1700-tal
Slutpris2 300 SEK

Stolar 3st, 1800-tal
Slutpris100 SEK

Fåtölj, "Oscar", Carl Malmsten
SlutprisInga bud

Skänk, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK

Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK

Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1958
Slutpris1 200 SEK

Soffbord, "Palett", Yngve Ekström, 1950-tal
Slutpris2 900 SEK

Hörnskänk, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK

Piedestaler 2st, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK

Nattduksbord ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris900 SEK

Bokhylla med skrivklaff, Carl Malmsten
Slutpris200 SEK

Fåtölj, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK

Nattduksbord ett par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK

Bord, delvis barock
Slutpris700 SEK

Pall, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK