Urna, Talavera, Spanien
Slutpris200 SEK

Figuriner 3st, Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris300 SEK

Träskuren häst, allmoge, troligen omkring år 1900
Slutpris600 SEK

Silver 2 delar, 1800-tal
Slutpris800 SEK

Porslin 2 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Slutpris300 SEK

Ytterfoder, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK

Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs
Slutpris400 SEK

Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK

1132
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK

1133
Taklampa, art deco, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK

Tenn 4 delar
Slutpris600 SEK

Ljuskrona, Erzgebirgische, Tyskland
Slutpris900 SEK

KG Nilson (f.1942)
Slutpris500 SEK

Tryckplåt, "Sigrid", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris200 SEK

Taklampa, Georg Ringström, jugend, daterad 1916
Slutpris1 100 SEK

1141
Taklampa, gustaviansk stil, 19/2000-tal
Slutpris500 SEK

Slutpris900 SEK

1143
Tavlor 3st
Slutpris600 SEK

1144
Armbandsur 2st, Swatch, 1990-tal
Slutpris400 SEK

1145
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK

1146
Bordslampa, Fagerhult, 1900-talets senare del
Slutpris600 SEK

1147
Knivar 2st, samearbeten
Slutpris5 600 SEK

1148
Assietter 6st, Bo Fajans
Slutpris400 SEK

1149
Lockburk, England, 1800-tal
Slutpris300 SEK

Ljusstakar ett par, "Cobra", Georg Jensen, Danmark
Slutpris500 SEK

Miniatyrmålningar 2st, 1800-tal
Slutpris400 SEK

1152
Spelschatull, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK

1153
Parti tvåkronor i silver, Sverige
Slutpris1 300 SEK

1154
Parti svenska enkronor, före 1942
Slutpris5 200 SEK

1164
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK

Theodor Rogge (1854-1933)
SlutprisInga bud

1171
Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris300 SEK

Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris400 SEK

Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris400 SEK

1174
Lennart Rodhe (1916-2005)
Slutpris100 SEK

Slutpris1 700 SEK

Penna, Parker, USA
Slutpris200 SEK

1179
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK

Taklykta, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK

Kaffekoppar med fat 8st, "Blå blom", Gustavsberg
Slutpris200 SEK

Pennor 3st, Parker samt Scheaffers
Slutpris300 SEK

Röllakanmatta, Erik Lundberg
Slutpris1 200 SEK

1184
Ljusstakar 2st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
Slutpris300 SEK

Punschmuggar 6st, silver
Slutpris1 100 SEK

Vägglampor ett par, Bergboms, VX53/2
Slutpris300 SEK

Leksaker 2 delar, Tyskland, bl.a. Schuco
Slutpris300 SEK

Altarljusstake, troligen Tyskland, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK

Tornspira, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK