Urna, Talavera, Spanien
Urna, Talavera, Spanien
Slutpris200 SEK
Figuriner 3st, Bing & Gröndahl, Danmark
Slutpris300 SEK
Träskuren häst, allmoge, troligen omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Silver 2 delar, 1800-tal
Silver 2 delar, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Porslin 2 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen
Slutpris300 SEK
Ytterfoder, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs
Slutpris400 SEK
Spegel, J.A.Edenholm, Gustafs, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Lodur, Gustaf Becker, omkring år 1900
1132
Slutpris1 200 SEK
Taklampa, art deco, 1900-talets första hälft
1133
Slutpris600 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Slutpris600 SEK
Ljuskrona, Erzgebirgische, Tyskland
Slutpris900 SEK
KG Nilson (f.1942)
KG Nilson (f.1942)
Slutpris500 SEK
Tryckplåt, "Sigrid", Rörstrand, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Taklampa, Georg Ringström, jugend, daterad 1916
Slutpris1 100 SEK
Taklampa, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1141
Slutpris500 SEK
Slutpris900 SEK
Tavlor 3st
1143
Tavlor 3st
Slutpris600 SEK
Armbandsur 2st, Swatch, 1990-tal
1144
Slutpris400 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
1145
Slutpris800 SEK
Bordslampa, Fagerhult, 1900-talets senare del
1146
Slutpris600 SEK
Knivar 2st, samearbeten
1147
Knivar 2st, samearbeten
Slutpris5 600 SEK
Assietter 6st, Bo Fajans
1148
Assietter 6st, Bo Fajans
Slutpris400 SEK
Lockburk, England, 1800-tal
1149
Lockburk, England, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Ljusstakar ett par, "Cobra", Georg Jensen, Danmark
Slutpris500 SEK
Miniatyrmålningar 2st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Spelschatull, 1800-tal
1152
Spelschatull, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Parti tvåkronor i silver, Sverige
1153
Slutpris1 300 SEK
Parti svenska enkronor, före 1942
1154
Slutpris5 200 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
1164
Slutpris100 SEK
Theodor Rogge (1854-1933)
Theodor Rogge (1854-1933)
SlutprisInga bud
Sven Lidberg (1929-2009)
1171
Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris300 SEK
Sven Lidberg (1929-2009)
Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris400 SEK
Sven Lidberg (1929-2009)
Sven Lidberg (1929-2009)
Slutpris400 SEK
Lennart Rodhe (1916-2005)
1174
Lennart Rodhe (1916-2005)
Slutpris100 SEK
Slutpris1 700 SEK
Penna, Parker, USA
Penna, Parker, USA
Slutpris200 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-talets första hälft
1179
Slutpris500 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Kaffekoppar med fat 8st, "Blå blom", Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Pennor 3st, Parker samt Scheaffers
Slutpris300 SEK
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Röllakanmatta, Erik Lundberg
Slutpris1 200 SEK
Ljusstakar 2st, "Festivo", Timo Sarpaneva för Iittala
1184
Slutpris300 SEK
Punschmuggar 6st, silver
Punschmuggar 6st, silver
Slutpris1 100 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms, VX53/2
Slutpris300 SEK
Leksaker 2 delar, Tyskland, bl.a. Schuco
Slutpris300 SEK
Altarljusstake, troligen Tyskland, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Tornspira, 1800-tal
Tornspira, 1800-tal
Slutpris2 500 SEK