Månadsauktion den 2 februari 2026
Katalog publiceras online torsdag den 29 januari, klockan 18:00.
- BelysningRensa filter

6
Taklampa, "PH Snowball", Poul Henningsen för Louis Poulsen
Startbud100 SEK
Utrop8 000 SEK

Bordslampa, art deco, 1930-tal
Startbud100 SEK
Utrop3 000 SEK

Månskensampel, 1800-talets slut
Startbud100 SEK
Utrop1 500 SEK

Ljuskrona, Skultuna, no.205
Startbud100 SEK
Utrop2 000 SEK

48
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Startbud100 SEK
Utrop2 000 SEK

54
Taklampa, Swedish Modern, 1940-tal
Startbud100 SEK
Utrop1 500 SEK

90
Bordslampa, Loescher, Tyskland, omkring år 1900
Startbud100 SEK
Utrop6 000 SEK