Månadsauktion den 2 februari 2026
Katalog publiceras online torsdag den 29 januari, klockan 18:00.
- Antikviteter & klassisktRensa filter

3
Tesamovor, Otto Fredric Richman, Falun, empire, 1800-talets början
Startbud100 SEK
Utrop3 000 SEK

Solur, Frankrike, 16/1700-tal
Startbud100 SEK
Utrop2 500 SEK

Gyllenläder, 1700-tal
Startbud100 SEK
Utrop2 000 SEK

60
Ljusstake, Holland, Heemskerk-typ, 15/1600-tal
Startbud100 SEK
Utrop1 000 SEK

76
Ikon, Ryssland, 18/1900-tal
Startbud100 SEK
Utrop1 000 SEK

78
Ljusstakar ett par, Louis XVI stil, 1800-tal
Startbud100 SEK
Utrop1 500 SEK

84
Ikon, Ryssland, 1800-tal
Startbud100 SEK
Utrop1 500 SEK

145
Zoetrop, 1800-tal
Startbud100 SEK
Utrop2 000 SEK