- BelysningRensa filter

1437
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Taklampa, 19/2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

1459
Vägglampor ett par, Möllers Armatur, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Lyktor ett par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Kandelaber, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Bordsfotogenlampor 24st, tidigt 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop600 SEK

Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

Taklampa, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK

1536
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK

Elljusstakar ett par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Taklampa, 1900-talets början
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK

1568
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

1571
Takfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

1582
Miniatyrkronor ett par, Skultuna
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK

1585
Taklampa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

1602
Bordslampor 3 delar
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

1626
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Bordslampa, 1900-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop400 SEK

1654
Golvlampa, Frankrike, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1659
Taklampor 3st, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Utrop400 SEK

Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Ljusstakar 8st, mestadels Skultuna
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK

Amplar 2st
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

1706
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

1707
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Ljuskrona, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

Golvlampa, 2000-tal
SlutprisInga bud
Utrop400 SEK

Slutpris4 000 SEK
Utrop500 SEK

Belysning 4 delar, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK

Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Slutpris800 SEK
Utrop400 SEK

Fotogenlampor 4st samt fotogenlampsfot
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Taklampor ett par, Industristil, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

1884
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

1911
Golv- samt vägglampa, RAF, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK

1915
Belysning 3 delar, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

1990
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

2262
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

2264
Taklampor ett par, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2281
Takfotogenlampa, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Utrop400 SEK

2284
Takkronor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK

2321
Golvlampor 2st, bl.a. Möllers Armatur
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK

2356
Belysning 6 delar
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK