Bordslampor ett par, "Take", Ferruccio Laviani för Kartell, Italien
815
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Taklampa, "Gè", Ferruccio Laviani för Kartell, Italien
816
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Elljusstake, "TItus", Boström Original
829
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Bordslampa, 1950/60-tal
Bordslampa, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Bordslampa, art deco, 1930-tal
864
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
Bordslampa, 1900-talets slut
Bordslampa, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
881
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Taklampa, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
882
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
883
Ljuskrona, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop2 000 SEK
Vägg-/bordslampa, 1930/40-tal
Vägg-/bordslampa, 1930/40-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Bordsfotogenlampor ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK
Bordsfotogenlampor ett par, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Utrop800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Utrop1 000 SEK
Bordslampa i tenn, 1933
Bordslampa i tenn, 1933
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Utrop500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
1141
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft
1143
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1160
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Väggdekoration med belysning, Järnkonst i ED
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Taklampa, funkis, 1940-tal
Taklampa, funkis, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Golvlampa, Aneta, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Kandelabrar ett par, 2000-tal
Kandelabrar ett par, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Taklampa, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Kandelaber, daterad 1932
Kandelaber, daterad 1932
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Kandelaber, Skultuna, no.105
Kandelaber, Skultuna, no.105
Slutpris2 200 SEK
Utrop500 SEK
Bordslampor ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK
Bordslampor ett par, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Fotogenlampskupa, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Ljuskrona, oscariansk, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Bordsfotogenlampor 7st, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Utrop800 SEK
Bordslampa, "OS-Lampan", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Slutpris700 SEK
Utrop400 SEK
Taklampa, "Knubbling", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Slutpris600 SEK
Utrop800 SEK
Kandelaber, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Bordsfotogenlampor 8st, bl.a. tidigt 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop600 SEK
Vägglampa, tidigt 1900-tal
1406
Vägglampa, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
1407
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK