Lockdosa, 1800-tal
Lockdosa, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK
Saltkar 2st, 1800-talets första hälft
46
Slutpris3 800 SEK
Utrop3 000 SEK
Ikon, Ryssland, daterad 1882
161
Ikon, Ryssland, daterad 1882
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 500 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XIV stil, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop2 000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
208
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Flaska, 17/1800-tal
244
Flaska, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XVI, 17/1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK
Speldosa, omkring år 1900
Speldosa, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
643
Slutpris600 SEK
Utrop1 500 SEK
Kandelaber, empire, 1800-talets första hälft
649
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Vaser ett par, omkring år 1900
691
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Kandelabrar ett par, A.G.Dufva, Stockholm, daterade 1889
705
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK
Fickursställ, 1800-tal
706
Fickursställ, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Anteckningsbok, 1800-tal
Anteckningsbok, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Bordstermometer, 1800-talets andra hälft
810
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Gästabudskniv, 1800-tal
Gästabudskniv, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK
Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Ljusstake, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Strykjärn 7st, 1800-tal
Strykjärn 7st, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK
Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK
Nyckel, 1700-tal
1549
Nyckel, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK
Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Lergods 3 delar, troligen antiken
1682
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK