- Antikviteter & klassisktRensa filter

Lockdosa, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK

46
Saltkar 2st, 1800-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
Utrop3 000 SEK

161
Ikon, Ryssland, daterad 1882
Slutpris1 600 SEK
Utrop1 500 SEK

Ljusstakar ett par, Louis XIV stil, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop2 000 SEK

208
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

244
Flaska, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Ljusstakar ett par, Louis XVI, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK

Ljusstakar ett par, Louis XVI, 17/1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK

Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK

Speldosa, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

643
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Utrop1 500 SEK

649
Kandelaber, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

691
Vaser ett par, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

705
Kandelabrar ett par, A.G.Dufva, Stockholm, daterade 1889
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK

706
Fickursställ, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Anteckningsbok, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

810
Bordstermometer, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK

Gästabudskniv, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Ljusstakar ett par, barockstil, M.Ax, Gefle, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Silvermynt 2st, Sverige, 1600-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Ljusstake, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Strykjärn 7st, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop500 SEK

Oljelampa, troligen Indien, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Utrop600 SEK

Strykjärn 3st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK

1549
Nyckel, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Utrop400 SEK

Nycklar 5st, mestadels 1700-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

1682
Lergods 3 delar, troligen antiken
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK