Vas, firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1929
1
Slutpris17 500 SEK
Utrop2 000 SEK
Stor kaffekanna, 1800-tal
160
Stor kaffekanna, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop2 000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK
Tenn 2 delar, firma Svenskt Tenn, 1932/1936
545
Slutpris1 500 SEK
Utrop600 SEK
Kandelabrar ett par, C.G.Hallberg, Stockholm, 1930/40-tal
696
Slutpris500 SEK
Utrop600 SEK
Stor tratt i koppar, 1800-tal
742
Stor tratt i koppar, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop500 SEK
Vas i tenn, Stockholm, 1935
745
Vas i tenn, Stockholm, 1935
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Skrivbordsställ 5 delar, Gusum, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK
Vinkylare, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1949
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK
Ljusstakar 4st, "Saturnus", Edvin Ollers, bl.a. 1938
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Mässing 14 delar
Mässing 14 delar
Slutpris800 SEK
Utrop600 SEK
Stora trattar 2st, 1800-tal
Stora trattar 2st, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Tumlare 2st, 1800-tal
Tumlare 2st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Ljusstakar 7st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Fiskgryta, Spring, Schweiz
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Mortlar med stöt 9st, bl.a. Skultuna
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Mässing 8 delar, 1800-tal
1587
Mässing 8 delar, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Utrop600 SEK
Mortlar 11st, 18/1900-tal
1588
Mortlar 11st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Koppar 9 delar
1589
Koppar 9 delar
Slutpris300 SEK
Utrop400 SEK
Formar och kåsor 15 delar, mestadels Skultuna
1590
Slutpris1 200 SEK
Utrop500 SEK
Mässing 12 delar, 18/1900-tal
1591
Mässing 12 delar, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Midjekrukor 6st, Skultuna, 18/1900-tal
1592
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK
Trattar i mässing 19st, mestadels 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop600 SEK
Kandelabrar 2 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Utrop400 SEK
Parti koppar- och mässingsföremål, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop500 SEK
Koppar 11 delar, mestadels 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop600 SEK
Trattar 13st, 1800-tal
Trattar 13st, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop500 SEK
Parti formar, 1900-tal
1742
Parti formar, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK
Formar 14st, 18/1900-tal
Formar 14st, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK
Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Koppar 12 delar, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Utrop400 SEK
Parti mässingsföremål, bl.a. Skultuna
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK
Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Mässing 17 delar, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK
Koppar 5 delar
1852
Koppar 5 delar
Slutpris200 SEK
Utrop400 SEK
Koppar- och mässingsföremål 9 delar, 18/1900-tal
2012
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK
Parti kopparföremål, 18/1900-tal
2316
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK
Parti kopparföremål, mestadels 18/1900-tal
2373
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK