- Möbler & SpeglarRensa filter

Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Sekretär, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK

Skåp, Kina, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Barskåp, Kina, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Cafémöbel 3 delar, 19/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop800 SEK

Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop800 SEK

Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Utrop600 SEK

Nattduksbord ett par, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Utrop800 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Utrop800 SEK

Bänk, modell 153B, Alvar Aalto för Aartek, 2009
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK

Matbord, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Utrop1 500 SEK

Fåtölj, "Duxello", DUX, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Utrop1 000 SEK

Schackbord, omkring 1800-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Utrop500 SEK

Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop800 SEK

Underrede till biblioteksbord, barockstil, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Utrop1 000 SEK

Byrå, Ove Feuk för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Utrop1 000 SEK

Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Kommod, 1900-talets början
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 000 SEK

Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Väggvitrinskåp, Åmells Möbler, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Utrop1 000 SEK

Konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop800 SEK

Stolar 4st, Bauhaus-modell, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK

Sortimentskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 000 SEK

Satsbord 3 delar, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Soffa, Hämeen Kalustaja Ky, Lahti, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Utrop1 000 SEK

Blombord, funkis, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Utrop800 SEK

Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Biblioteksbord, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Utrop1 000 SEK

Fåtölj, "Karlstad", IKEA, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Månbord, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK

799
Paraplyställ, Bruka Design, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Utrop500 SEK

Spegel med lampetter ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Utrop500 SEK

Spegel, 17/1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Utrop800 SEK

Spegel, empire, 1800-talets första del
Slutpris500 SEK
Utrop500 SEK

Stolar 4st, sengustavianska provinsarbeten, 1800-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK

Sängbord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första del
Slutpris700 SEK
Utrop600 SEK

Bänk, jugend, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK

Stolar ett par samt bord, rokokostil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop500 SEK

Spegel, rokokostil, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Utrop1 000 SEK

Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Utrop800 SEK

Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop500 SEK

Piedestal, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Utrop400 SEK

Bord, Asien, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Utrop800 SEK

Spegel, rokokostil, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Utrop1 500 SEK

Bord ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris2 700 SEK
Utrop600 SEK

Fristörstol, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Utrop800 SEK

Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Utrop500 SEK