Spegellampett, gustaviansk, 1700-talets slut
198
Slutpris3 600 SEK
Utrop2 000 SEK
Spegel, sengustaviansk, omkring år 1800
Slutpris1 200 SEK
Utrop1 500 SEK
Soffa/dagbädd, "Tremme", Börge Mogensen för Fritz Hansen, Danmark
Slutpris11 000 SEK
Utrop10 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Alfta, Hälsingland, 1700-talets slut
Slutpris5 200 SEK
Utrop3 000 SEK
Karmstolar ett par, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Slutpris14 000 SEK
Utrop8 000 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Utrop4 000 SEK
Bokhyllesektion, Poul Hundevad, Danmark, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Utrop4 000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 500 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Slutpris5 200 SEK
Utrop5 000 SEK
Stolar 3st, Bo Fjaestad, Arvika
Slutpris8 600 SEK
Utrop6 000 SEK
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Slutpris3 400 SEK
Utrop4 000 SEK
Sidobord, modell X601, Alvar Aalto för Artek
Slutpris3 000 SEK
Utrop2 500 SEK
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Slutpris2 600 SEK
Utrop1 500 SEK
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Bänk, Alvar Aalto, modell 153
Slutpris3 600 SEK
Utrop2 000 SEK
Fåtölj, 1960/70-tal
Fåtölj, 1960/70-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 500 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris2 600 SEK
Utrop2 500 SEK
Stolar 3st, "Sjuan", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1970
Slutpris1 600 SEK
Utrop2 000 SEK
Blombord, omkring år 1900
Blombord, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Utrop3 000 SEK
Stol, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Matbord med två stolar, 1920/30-tal
Slutpris400 SEK
Utrop3 000 SEK
Skrivbord, 1920/30-tal
Skrivbord, 1920/30-tal
Slutpris600 SEK
Utrop3 000 SEK
Soffa,1920/30-tal
Soffa,1920/30-tal
Slutpris1 900 SEK
Utrop5 000 SEK
Hörnsoffa, "Minerva", Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för France & Son, Danmark
Slutpris12 000 SEK
Utrop10 000 SEK
Karmstolar ett par, sengustavianska, 1800-talets början
336
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 000 SEK
Karmstol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2011
Slutpris2 000 SEK
Utrop1 500 SEK
Vitrinskåp, K.A.Roos, Helsingborg, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 400 SEK
Utrop2 000 SEK
Matbord, "Supercirkulär", Bruno Mathsson & Piet Hein för Mathsson International
Slutpris1 200 SEK
Utrop2 000 SEK
Fåtölj, Piero Bottoni för La Riposante, Italien, 1930-tal
Slutpris2 900 SEK
Utrop3 000 SEK
Serveringsvagn, Johannes Andersen för C.F.Christensen, Danmark, 1960-tal
Slutpris2 000 SEK
Utrop3 000 SEK
Karmstol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2003
Slutpris1 400 SEK
Utrop1 500 SEK
Klädskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris5 800 SEK
Utrop2 500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Utrop1 000 SEK
Karmstolar 4st, "Fåtölj A2", Artur Lindqvist för Grythyttan
Slutpris5 800 SEK
Utrop4 000 SEK
Bänk, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Utrop800 SEK
Kontorsstol, Norge, 1900-talets slut
Slutpris3 800 SEK
Utrop1 500 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1845
Slutpris900 SEK
Utrop1 000 SEK
Karmstolar ett par, kolonialstil, 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Utrop3 000 SEK
Karmstolar ett par, "Louis Ghost", Philippe Starck för Kartell
Slutpris3 200 SEK
Utrop1 500 SEK
Hallmöbel, art deco, troligen Italien, 1920/30-tal
Slutpris2 300 SEK
Utrop2 000 SEK
Skrivbord, sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Utrop1 000 SEK
Stol, "Lilla Åland", Carl Malmsten för Stolab, 2004
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 000 SEK
Fåtölj, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris2 600 SEK
Utrop2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Utrop1 500 SEK
Slagbord, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Utrop1 000 SEK
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Slutpris4 800 SEK
Utrop3 000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Väggskåp, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Utrop1 500 SEK
Stolar 8st, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Utrop3 000 SEK
Vitrinskåp, omkring år 1900
Vitrinskåp, omkring år 1900
Slutpris3 200 SEK
Utrop2 000 SEK